WOŚP golden retrivery 3 fot. S. Wąchała

Poznań: Golden retrivery nadal kwestują. Gdzie można je spotkać?

Od rana były na MTP ozdobione specjalnymi, orkiestrowymi uprzężami i obrożami, przemaszerowały na Stary Rynek i znów wróciły na targi. Goldeny będą dziś kwestować na orkiestrę aż do wieczora.

Golden retrivery to psy jakby wymarzone do takich akcji. Uwielbiają, gdy się coś dzieje, lubią się bawić, są łagodne i kochają dzieci. Z WOŚP grają w Poznaniu od 15. Finału i są niezbędnym, radosnym i rozbawionym dodatkiem do tej radosnej imprezy.

Nie inaczej było i dzisiaj. Zachwycone dzieci obsypywały psy czułościami i wrzucały pieniądze do orkiestrowych puszek. Pięcioletni Patryk nie mógł się rozstać z goldenem, z którym się bawił i rozstanie o mało nie skończyło się płaczem.
– Patryk uwielbia psy, niestety w naszych małych dwóch pokojach w centrum miasta nie ma miejsca na zwierzę, a już na pewno nie na takie duże – wzdycha Agnieszka, mama Patryka. – Na szczęście podziałał argument, że piesek musi przecież zbierać pieniądze dla chorych dzieci, więc nie można go zabrać do domu…

Goldeny będą na targach do wieczora, do godziny 19.45. Dotąd, podczas wszystkich finałów WOŚP, w których brały udział, udało im się zebrać prawie 400 tysięcy złotych.

el, fot. Sławek Wąchała, L. Łada

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze