Poznań: GOAP podnosi stawki. Zapłacimy więcej za śmieci!

Od początku lipca poznaniacy oraz mieszkańcy okolicznych gimn zapłacą więcej za wywóz śmieci. Stawki wzrosną z 12 złotych do 14 złotych (opłata dla mieszkańców osiedli) lub 16 złotych (budynki do czterech lokali).

– Dla zabudowy wielolokalowej (budynki o liczbie wydzielonych lokali mieszkalnych powyżej 4) przyjęto stawkę 14 złotych miesięcznie od osoby. W budynkach jednorodzinnych i do 4 wydzielonych lokali stawka wyniesie 16 złotych. W obu przypadkach stawka dla osób gromadzących odpady w sposób nieselektywny wyniesie 30 złotych miesięcznie od osoby (dotychczas wynosiła 20 złotych) – czytamy w oświadczeniu, które GOAP opublikował na początku roku.

GOAP tłumaczy konieczność wprowadzenia podwyżki rosnącymi kosztami. – Konieczność zmian stawek opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi wynika z kilku przyczyn. Najważniejszą z nich jest stale rosnąca ilość odbieranych i poddawanych zagospodarowaniu odpadów oraz m.in. wprowadzenie konieczności oddzielnego odbierania odpadów biodegradowalnych, co pociąga za sobą wzrost kosztów odbioru i zagospodarowania – tłumaczą przedstawiciele GOAP.

Zmiana stawek nie pociąga za sobą konieczności składania nowych deklaracji.

GOAP odpowiada za wywóz śmieci z Poznania, Murowanej Gośliny, Obornik, Buku, Czerwonaka, Kleszczewa, Kostrzyna, Pobiedzisk i Swarzędza.

Podziel się:

Ostatnio dodane: