Poznań: Gigantyczne korki na Naramowicach! Będą zmiany w organizacji ruchu

Naramowice korek

Gigantyczne korki i dezorientacja kierowców nową organizacją ruchu na Naramowicach sprawiły, że spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie postanowiła wprowadzić zmiany w sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Lechickiej i Murawy oraz uzupełnić oznakowanie pionowe.

Po sobotnich zmianach natężenie ruchu było uważnie obserwowane przez pracowników biura Miejskiego Inżyniera Ruchu i spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie. Obie jednostki zgodnie uznały, że zmiany w sygnalizacji świetlnej oraz uzupełnienie oznakowania są niezbędne. A do czasu wprowadzenia zmian w sterowaniu sygnalizacją wyjazd z Naramowic (północna łącznica) w godzinach porannych będzie wspomagany przez osobę kierującą ruchem.

PIM przypomina, że dla jadących ze wschodu na zachód alternatywną trasą jest ul. Serbska, na której w poniedziałek nie zanotowano wzrostu ruchu. Pokazuje to, że mimo przekazania informacji o planowanych zmianach ze sporym wyprzedzeniem – kierowcy nie zmienili swoich tras dojazdu.

Osoby wyjeżdżające z ul. Karpiej i Dworskiej powinny kierować się do ronda A. Karłowskiej-Kamzowej (przy sklepie Lidl) i dalej nowo otwartą północną łącznicą węzła do ul. Lechickiej lub przez Al. Praw Kobiet do ul. Sarmackiej bądź ul. Łużyckiej.

Wybór takiej trasy przyczyni się do poprawy sytuacji na skrzyżowaniu ul. Naramowickiej, Karpiej i Sarmackiej, na którym zmieniono pierwszeństwo przejazdu. Osoby wyjeżdżające z Naramowic i kierujące się do mostu Lecha, powinny wybrać ul. Murawa i Serbską zamiast wjazdu w ul. Lechicką, co powinno przyczynić się do mniejszego obłożenia newralgicznego miejsca, w którym wprowadzono ruch wahadłowy.

Wdrożona organizacja ruchu w dalszym ciągu będzie podlegać obserwacji i jeśli zajdzie potrzeba oraz możliwości – będzie optymalizowana.

Źródło: PIM

Podziel się: