Poznań: Gdzie się warto wybrać na weekend?

Enter Enea Festival nad jeziorem Strzeszyńskim, koncerty na Plaży Wilda, Festiwal Żupańskiego i Festiwal Dobrego Smaku. To tylko kilka z propozycji na ten weekend w Poznaniu. Na pewno nikt się nie będzie nudził.

Piątek – 13 sierpnia

Eco Village na Plaży Wilda (ul. Piastowska 71) o godzinie 18.00 na koncert kwartetu indie rockowego Terrific Sunday.

Enter Enea Festival to trzy dni koncertów nad jeziorem Strzeszyńskim pod dyrekcją wybitnego muzyka Leszka Możdżera. Na scenie zobaczymy i usłyszymy między innymi Marylin Mazur, Michał Urbaniak, Martę Wajdzik Quartet i Marcina Pater Trio. Bilety: 120 zł (bilet jednodniowy), 300 zł (karnet 13-15.08.2021)

Festiwal Żupańskiego zaprasza o 19.30 na spotkanie z Waldemarem Kuligowskim o dorastaniu i kochaniu w czasie pandemii do Mety przy ul. Żupańskiego 16.

Katarzyna Nosowska wystąpi w parku Starego Browaru na kolejnym koncercie z cyklu Letnie Brzmienie. Koncert rozpocznie się o godzinie 20.00, bilety: 89 zł. O tej samej godzinie na Szelągu rozpocznie się koncert niemieckiej artystki Kitty Solaris. Wstęp wolny.

Nocny Targ Towarzyski również o 20.00 zaprasza na koncert ReTo, polskiego rapera i autorowi tekstów. Bilety: 65 zł.

Na Starym Rynku trwa piętnasty Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku, który potrwa do końca weekendu, a na którym można spróbować regionalnych przysmaków: serów z Wielkopolski, ryb z Pomorza i Mazur, wędlin i sękaczy z Podlasia, tureckiej baklawy, włoskiego panini czy wietnamskich pierożków. Wstęp wolny.

Sobota – 14 sierpnia

Teatr Animacji wraz z zaprzyjaźnionymi teatrami zaprasza najmłodszych poznaniaków nad Rusałkę. W najbliższą sobotę i niedzielę o godzinie 11.00 i 13.00 będzie można obejrzeć spektakl pt. „Bajki Malutkie” Maliny Prześlugi w reżyserii Marioli Ryl-Krystianowskiej. Wstęp wolny.

Brama Poznania z kolei zaprasza o godzinie 11.00 do amfiteatru na spektakl muzyczny dla dzieci, który zabierze je w magiczną podróż po lesie w ramach cyklu Rzeka Żywa 2021. Wstęp wolny.

W samo południe nad Rusałkę zaprasza Jedzielnia, czyli cykliczna prezentacja poznańskich lokali gastronomicznych, każde za 10 zł. Impreza potrwa do godziny 17.00. Wstęp wolny.

Festiwal Żupańskiego na placu M. Skłodowskiej-Curie proponuje o 14.00 warsztaty z teatrem „Z głową w chmurach”, o 16.00 spotkanie z Magdaleną Mrugalską-Banaszak „O Białej Kalii i nie tylko”, o 17.45 performance teatralny dla najmłodszych „Co się dzieje po drugiej stronie kuli ziemskiej” Mandar Purandare, o 19.00 koncert Jorgosa Skoliasa i Antonisa Skoliasa, a o 20.20 – koncert jazzowy na Cztery Loggie.

O godzinie 17.00 Poznańskie Centrum Dziedzictwa zaprasza na spacer z przewodnikiem. Tym razem przechadzka wyruszy z centralnej części parku Chopina i odbędzie się po Zielonych Wyspach Poznania – Parkach. Jest to okazja, aby zaczerpnąć świeżego powietrza w otoczeniu natury. Wstęp wolny.

Eco Village na Plaży Wilda o 18.00 zaprasza na koncert duetu Skalpel. Wstęp wolny.

Na teren Wielkopolskiej Giełdy Odzieżowej (ul. Głogowska 248) zaprasza Kino samochodowe. O godzinie 21.00 będzie można obejrzeć film „Bodyguard Zawodowiec”, a o 23.00: „Jutro będziemy szczęśliwi”. Cena: 50 zł (za auto).

Pyrkonowy Targ Letni od 10.00 do 22.00 zaprasza na Międzynarodowe Targi Poznańskie do pawilonu 3. Jest to impreza dla miłośników fantastyki, podczas której mogą się spotkać z przyjaciółmi, ale przede wszystkim z wystawcami oferującymi książki, gry, gadżety, unikalne wyroby rękodzielnicze i wszystkie inne rzeczy, które pozwalają na doświadczanie fantastyki w bardziej rzeczywisty, fizyczny sposób. Wydarzenie będzie odbywać się w sobotę oraz niedzielę. Bilety: 15 zł (normalny), 7,5 zł (ulgowy) – do 13 sierpnia, 20 zł (normalny), 10 zł (ulgowy) w dniu imprezy.

Niedziela – 15 sierpnia

Festiwal Żupańskiego na placu M. Skłodowskiej-Curie proponuje o 13.00 spektakl OtoTo Teatru „Jak wytresować Dinożarła”, a po nim na animacje dla najmłodszych i mini recital młodych solistów. O 15.30 wystąpią Nata & Evgeny, a o 17.30 będzie można porozmawiać z Anną Ilską-Gruchot o ciekawości i chwilach w rzeźbie. O 18.30 gościem festiwalu będzie Joanna Jodełka i jej książka „Pamiętnik karła”. O 20.00 zagra Bandonegro Tango Orquesta z udziałem tanecznym Mai Marcinkowskiej i Rafała Witkowskiego.

Od godziny 14.00 do 19.00 Laba Land (ul. Przełajowa 5) zaprasza na piknik familijny Zdrowie to Wielka Sprawa. Wstęp wolny.

KontenerART (ul. Ewangelicka) zaprasza na Targowisko Różności od 12.00 do 21.00. Wystawcy to twórcy i kolekcjonerzy. Nie zabraknie także butików vintage. Można będzie kupić tam wiele wyjątkowych dzieł i ręcznie robionych, unikalnych produktów. Wstęp wolny.

Między 16.00 a 18.00 w podziemiach Kaponiery Kolejowej odbędą się warsztaty tańca ludowego. Lekcję poprowadzi Grzegorz Ajdacki, a wydarzeniu akompaniować będzie na harmonii Ewelina Chatłas. Wstęp wolny.

Na Skwerze Play (ul. Bułgarska 17) o 18.30 zagra Beata i Bajm. Bilety: 99 zł. O godzinie 19.00 na Nocnym Targu Towarzyskim w cyklu Betonowy Las wystąpi Happysad. Bilety: 70 zł. Również o 19.00 rozpocznie się koncert Piotra Kuźniaka nad Rusałką w cyklu Koncertów Sołackich. Wstęp wolny.

UMP

Podziel się:

Ostatnio dodane: