Poznań: Gdzie na Łazarzu powinno być więcej zieleni?

Rynek Łazarski, smażenie jajecznicy fot L. Łada

Rada Osiedla Św. Łazarz postanowiła zapytać mieszkańców dzielnicy w mediach społecznościowych, gdzie powinna ich zdaniem pojawić się dodatkowa zieleń. Mieszkańcy byli zadziwiająco zgodni co do miejsca…

„Prosimy Was o propozycje miejsc, gdzie na Łazarzu powinna pojawić się dodatkowa zieleń” – napisali łazarscy radni na swoim profilu na FB, zaznaczając przy okazji, że nie mogą to być prywatne grunty. – „Dzięki inicjatywie Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta mamy szanse na przywrócenie zieleni na terenach miejskich, które są zaniedbane, charakteryzują się gęstą zabudową i stanowią tzw. miejskie wyspy ciepła. Urzędnicy poszukują m.in. na naszym fyrtlu miejsc, w których można by przeprowadzić odbruki i nasadzić drzewa oraz krzewy. Bardzo nas cieszy ta inicjatywa – od początku kadencji co roku przeznaczamy większość naszego budżetu na takie działania”.

Radni zapowiedzieli też, że zanim odpowiedzą na urzędowe pismo BKPiRM, chcieliby poznać opinię mieszkańców – stąd wpis na Facebooku. Odpowiedzi już jest ponad sto, a z zadziwiającą regularnością powtarzają się dwa miejsca: Głogowska i Rynek Łazarski. Zdaniem mieszkańców przynajmniej w kilku miejscach ulicy Głogowskiej, gdy już zostały uwolnione od samochodów, można posadzić jakieś rośliny – najczęściej powtarzaną propozycją był chodnik przy MTP. Natomiast co do Rynku Łazarskiego – tu więcej zieleni powinno, zdaniem mieszkańców, znaleźć się przynajmniej wokół fontanny.

Chętni mogą jeszcze zgłaszać swoje propozycje.

Podziel się:

Ostatnio dodane: