Poznań: Gdzie będzie można się zaszczepić przeciwko koronawirusowi?

Szczepienie na Covid 19 fot. Sławek Wąchała
W mieście będą działały 94 punkty szczepień przeciwko koronawirusowi. Ich lista już jest na rządowej stronie, a zapisy na szczepienia rozpoczną się 15 stycznia.

Pełna lista punktów znajduje się na rządowej stronie akcji „Szczepimy się”. Są tam zarówno przychodnie publiczne i prywatne, jak i szpitale, w których będą się odbywać szczepienia.

Rejestracja rozpocznie się 15 stycznia – do tego czasu szczepieni są pracownicy służby zdrowia, bo oni znajdują się w grupie 0. Obejmuje ona pracowników szpitali, przychodni, domów pomocy społecznej i ośrodków pomocy społecznej oraz personel pomocniczy i administracyjny placówek medycznych, a także rodzice wcześniaków.

W grupie I znajdują się seniorzy (powyżej 60. roku życia), pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych czy pielęgnacyjno-opiekuńczych, a także służby mundurowe i nauczyciele, w tym także pracownicy żłobków. I to ich szczepienia rozpoczną się po 15 stycznia.

Grupa II to obejmie osoby w wieku poniżej 60. roku życia, ale z chorobami przewlekłymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu covid-19, albo w trakcie diagnostyki i leczenia. W tej grupie zaszczepić będą się mogły również osoby bezpośrednio zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa i narażone na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne.

Grupa III to przedsiębiorcy i pracownicy sektorów zamkniętych w związku z epidemii oraz pozostali dorośli. Szczegółowe i aktualne informacje na temat szczepień znajdują się na rządowej stronie akcji „Szczepimy się”.

Podziel się:

Ostatnio dodane: