Poznań: Gdzie będą świętować mistrzostwo kibice Lecha Poznań?

Mistrzostwo Lecha Poznań, stadion fot. K. Adamska

Nadal nie została podjęta decyzja, gdzie odbędzie się świętowanie zdobycia mistrzostwa przez Lecha Poznań. Problemem są… remonty w mieście.

Lech Poznań już sobie zapewnił tytuł mistrza Polski, ale oficjalne świętowanie ma nastąpić 21 maja, po meczu z Zagłębiem Lubin.

W tym roku ani przemarsz, ani świętowanie na Starym Rynku nie będą możliwe z powodu remontów. Rozkopany jest sam rynek, rozkopany jest także Święty Marcin stanowiący najkrótszą drogę od stadionu na Bułgarskiej do centrum Poznania. Z tego samego powodu wyłączone są pozostałe place w centrum miasta, bo nawet jeśli na nich nie odbywa się remont, to już na pewno jest w najbliższej okolicy. A przypomnijmy, że zgodnie z tradycja piłkarze powinni dojechać autokarem na miejsce fety z pucharem i medalami. W centrum Poznania to obecnie niewykonalne.

Jak informuje Radio Poznań, władze miasta i klubu wstępnie ustaliły, że feta piłkarzy Lecha Poznań odbędzie się przed stadionem, gdzie bez problemu pomieści się kilka tysięcy kibiców, jednak nie jest to jeszcze ostateczna decyzja. Ta zapadnie 19 maja, do południa.