Poznań: #GastroPoznanRazem – wsparcie dla lokalnych restauracji

#GastroPoznanRazem fot. UMP
Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna przygotowała listę restauracji realizujących zamówienia z dowozem i na wynos. Do udziału w akcji #GastroPoznanRazem zachęca znany dziennikarz i krytyk kulinarny Robert Makłowicz.

– Gastronomia jest jedną z branż najbardziej dotkniętych rządowymi, niezapowiedzianymi wcześniej, ograniczeniami. Spotkałem się z poznańskimi restauratorami, aby porozmawiać o kontynuacji przeznaczonych im działań pomocowych, które leżą w gestii samorządu. Apeluję też do mieszkańców, żeby korzystali z zamawiania potraw na wynos i również w ten sposób pomagali lokalnym punktom gastronomicznym – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

– Jeżeli państwa restauracja serwuje jedzenie na wynos, zapraszamy do kontaktu przez internetowy formularz celem dopisania do listy. Zamawiajmy na wynos i wesprzyjmy swoje ulubione miejsca, bo wiele z nich po pandemii może już nie wrócić na kulinarną mapę Poznania – dodaje Jan Mazurczak, prezes Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna rozpoczęła również akcję, która ma na celu promocyjne wsparcie poznańskiej gastronomii. Restauratorzy w postach na swoich stronach internetowych i na portalach społecznościowych mogą używać specjalnie przygotowanych hasztagów.

– Hasztagi pozwolą „namierzyć” ofertę poszczególnych restauracji – wyjaśnia Jan Mazurczak. – Klientom zaś podpowiadamy, jakie hasztagi wpisać, aby dowiedzieć się, co dobrego warto zamówić i w jaki sposób odebrać zamówienie. Zakładamy wykorzystanie hasztagów w serwisach Facebook i Instagram.

Akcję wspiera Miasto Poznań, a także Robert Makłowicz, znany dziennikarz i krytyk kulinarny.

– Drogie Panie, Szanowni Panowie, Restauratorki, Restauratorzy. Czasy są, jak wiecie najlepiej, bardzo trudne, sprzedawać można jedzenie tylko na wynos – mówi Robert Makłowicz. – Jak to zrobić najefektywniej? Pewna podpowiedź: wejdźcie na stronę pod nazwą Poznan.travel, gdzie znajdziecie szczegóły akcji zorganizowanej przez Poznańską Lokalną Organizację Turystyczną. Prawdopodobnie dzięki temu wasz zasięg sprzedażowy się zwiększy, a to w tych czasach jest bezcenne.

Baza restauracji serwujących jedzenie na wynos obejmuje blisko 200 lokali. Można ją znaleźć pod tym adresem. Są tu obecne restauracje specjalizujące się m.in. w kuchni polskiej, włoskiej, tureckiej, japońskiej, tajskiej czy chińskiej. Nie zabrakło opcji dla wegan, ale i mięsożercy też znajdą coś dla siebie. Baza jest na bieżąco aktualizowana.

UMP, el

Podziel się: