magazyn Garbary fot. T. Dworek

Poznań: Garbary nadal nieprzejezdna!

Z powodu awarii wodociągowej, do jakiej doszło wczoraj na ulicy Garbary, odcinek między Grochowymi Łąkami a Estkowskiego nadal jest nieprzejezdny. Pełnego przywrócenia ruchu można spodziewać się dziś wieczorem lub jutro rano.

Do awarii doszło wczoraj rano, tuż przy wylocie Grochowych Łąk. Wodociąg uszkodziła firma zewnętrzna. Niezbędne okazało się zamknięcie Garbar dla ruchu, a mieszkańcy okolicznych domów do popołudnia nie mieli wody.

Usuwanie awarii i jej skutków trwało cały dzień i ulica była cały czas nieprzejezdna. Jak informuje Aquanet, w ciągu dnia nastąpi otwarcie dwóch pasów od Cytadeli w stronę centrum, co z pewnością ułatwi komunikację w tej części miasta. Jednak to zależy od tego, w jakim stanie jest nawierzchnia jezdni pod asfaltem – jeśli okaże się, że woda wypłukała tam dziury, to trzeba będzie najpierw uzupełnić ubytki, zanim się odtworzy nawierzchnię, by za jakiś czas Garbary nie zapadły się w innym miejscu. Sprawdzanie stanu jezdni i uzupełnianie ewentualnych ubytków musi niestety potrwać.

Aquanet szacuje, że do piątku tak jezdnia, jak wodociąg powinny być naprawione, nawierzchnia odtworzona i przywrócony normalny ruch. Jednak w czwartek wszyscy kierowcy powinni omijać ten odcinek Garbar szerokim łukiem.

el

5 1 vote
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze