Poznań Game Arena (PGA). Zobacz co warto zobaczyć!

Poznań Game Arena – trzydniowy event dla fanów gier i nowych technologii. Zobacz tegoroczny program wydarzeń imprezy.

PGA to impreza w której uczestnicy 80 tysięcy miłośników gamingu, esportu i nowych technologii. Dla tych, którzy w dniach 18-20 października zdecydują się odwiedzić Międzynarodowe Targi Poznańskie przygotowane są turnieje, konkursy, a także specjalne pokazy.

Podczas tegorocznej edycji zwiedzający będą mieli okazję spotkać ponad 220 wystawców, w tym czołowe marki ze świata gier. Dziesięć pawilonów pełnych multimedialnych atrakcji wypełni aż 1500 stanowisk do gier. Nie zabraknie również twórców niezależnych, którzy w strefie Indie Games zaprezentują 130 polskich i zagranicznych tytułów. O obsługę medialną wydarzenia zadba 420 przedstawicieli mediów, w tym 50 zagranicznych dziennikarzy.

Poznań Game Arena 2019 (PGA). Co warto zobaczyć?

Impreza będzie się odbywała praktycznie na terenie całych Międzynarodowych Targów Poznańskich. Otwarte będzie pięć wejść, dzięki czemu nie powinno być problemu z dostaniem się na teren imprezy.

Kiedy już się dostaniemy na teren imprezy czeka na nas masa atrakcji. Poznań Game Arena to przede wszystkim turnieje esportu. Uczestnicy będą mogli zmierzyć się w następujących grach: Counter Strike: Global Ofensive, League of Legends, Overwatch, Hearthstone, Fifa i Tekken. Oczywiście przewidziano nagrody, zarówno rzeczowe, jak i finansowe!

Ogromną popularnością cieszy się również „Free Gaming Arena” – miejsce w którym można grać w najnowsze gry, na najnowszym sprzęcie. Na tegorocznym PGA ma się znaleźć 850 (!) stanowisk dla zwiedzających.

Na imprezie nie zabraknie również premier gier. Tutaj hitem z całą pewnością będzie Cyberpunk 2077, najnowsze „dziecko” CD PROJEKT RED. Nowa produkcja to gra role-playing rozgrywająca się w tętniącym życiem i technologią otwartym świecie wzmocnionych cybernetycznie ulicznych wojowników, groźnych netrunnerów i błyskotliwych korpohakerów. Gracze wcielają się w postać V —  cyberpunka stawiającego pierwsze kroki w najniebezpieczniejszym mieście przyszłości. Opowieść V oraz rozbudowane misje poboczne zaoferują dziesiątki godzin rozgrywki pełnej skomplikowanych moralnie wyborów. Ich konsekwencje wpłyną na przyszłość V oraz bohaterów, których spotka na swojej drodze. Akcja gry Cyberpunk 2077 — zdobywczyni ponad 100 nagród podczas targów E3 2018 — umiejscowiona jest w uniwersum klasycznego systemu fabularnego Cyberpunk 2020.

Gry to jednak nie wszystko. Na PGA tradycyjnie pojawi się Cosplay, czyli konkurs na najlepsze przebranie. Jest to niesamowita okazja, żeby spotkać na żywo swojego wymarzonego bohatera!

Poznań Game Arena 2019 (PGA) ile kosztują bilety? Gdzie kupić?

Piątek VIP DAY – 140 zł
Sobota – 35 zł
Niedziela – 30 zł
Parking – 50 zł

PGA + Stars4Fans 19.10.2019 – 62 zł
PGA + Stars4Fans 20.10.2019 – 54 zł
PGA + Stars4Fans 19-20.10.2019 – 98 zł
PGA + Stars4Fans VIP 19-20.10.2019 – 490 zł

Wszystkie bilety można kupić tutaj.

mat. pras. / NA

Podziel się: