Poznań: Fyrtel Garbary świętował pod wodzą Króla Pyry! (ZDJĘCIA)

Święto Fyrtla Garbary fot. Sławek Wąchała

Był korowód, który przeszedł Garbarami aż na plac Bernardyński, były koncerty, zabawy, konkursy dla dzieci, stragany ze smakołykami i wyrobami tutejszych rzemieślników. Święto Fyrtla Garbary wypadło imponująco!

Korowód wyruszył zgodnie z zapowiedzią z placu Kolegiackiego pod wodzą Króla Pyry, o co oczywiście zadbało Muzeum Pyry., z udziałem Stańczyka, szczudlarzy, osiedlowych radnych i oczywiście mieszkańców Garbar. Pogoda dopisała, a w czasie, gdy korowód dotarł na plac Bernardyński, gdzie odbyły się główne obchody, wyjrzało nawet słońce.

W promieniach słonecznych znacznie przyjemniej było podziwiać wyroby rzemieślników z Garbar – choć byli też i ci z sąsiednich ulic – próbować wyrobów tutejszych piekarń i cukierni. Do słodkiego była też oczywiście kawa, a na stoisku Rady Osiedla Stare Miasto, która mocno się zaangażowała w organizację imprezy, porozmawiać o przyszłości ulicy.

Był też występy i koncerty: na scenie zaprezentowały się urocze tancerki z Ukrainy, a zagrała orkiestra Golden Collective. To zdecydowanie było bardzo udane święto. Szkoda, że nie odbywa się przynajmniej raz w miesiącu…

Podziel się: