Poznań: Fortepian na dziedzińcu. Może zagrać każdy, kto ma ochotę

fortepian fot. UMP

Na dziedzińcu urzędu miasta przy placu Kolegiackim stoi fortepian – to nagroda w konkursie „Wygraj fortepian zewnętrzny dla twojej gminy”, w którym Poznań wziął udział. Każdy chętny może na nim zagrać.

Instrument będzie stał na dziedzińcu przez najbliższy tydzień. Wszyscy chętni mogą na nim zagrać w godzinach od 7.00 do 22.00, czyli wtedy, gdy dziedziniec jest otwarty. Wyjątkiem są godziny, gdy będzie się odbywał jakiś koncert: na przykład 23 września o godzinie 11.00 zaplanowany jest występ pianisty Piotra Żukowskiego z Teatru Muzycznego. Artysta wykona na fortepianie utwory ze spektaklu „Virtuoso” o Ignacym Janie Paderewskim: Paderewski Menuet G-dur op.14, Melodia Ges -dur op.16, Chopin Ballada g-moll op.23 i Nokturn Es-dur op.9. Koncert potrwa około 25 minut.

Instrument to specjalny fortepian zewnętrzny, odpowiednio zabezpieczony przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi – znajduje się w specjalnej obudowie, która chroni go przed deszczem czy uszkodzeniami mechanicznymi.

Organizatorem konkursu są firmy Cadenza – Fortepian zewnętrzny i FULCO System. To oni odpowiadają za postawienie instrumentu i za samą akcję stawiania fortepianów w miastach na określony czas do swobodnego użytku przez mieszkańców.

Fortepian jest dostępny dla wszystkich poznanianek i poznaniaków do 28 września. Korzystać z niego można codziennie w godzinach otwarcia dziedzińca.

Podziel się:

Ostatnio dodane: