Carmen Funebre fot. TBP

Poznań: Festiwal na Wolnym Powietrzu. Dziś pierwszy spektakl!

“Carmen Funebre” Teatru Biuro Podróży rozpocznie tegoroczną edycję Festiwalu na Wolnym Powietrzu. Pierwszy spektakl odbędzie się w Murowanej Goślinie, a widzowie będą musieli przestrzegać obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa.

Ideą festiwalu – to jego trzecia edycja – jest pokazanie spektakli inspirowanych wielką literaturą. Homer, Marlow, Goethe, Orwell i Saramago, to poeci i pisarze, do twórczości których odwołują się Teatr A Part, Teatr KTO i Teatr Biuro Podróży. Wszystkie spektakle prezentowane podczas tegorocznego festiwalu były wielokrotnie pokazywane w Polsce i na świecie, gromadząc liczną widownię, zbierając dobre recenzje i nagrody.

“Carmen Funebre”, którym rozpocznie się festiwal, to jeden ze sztandarowych spektakli Teatru Biuro Podróży. Mimo że powstał w 1994 roku jako reakcja na konflikty etniczne, nacjonalizm i wojny w byłej Jugosławii – nadal jest aktualny. I to niepokojaco aktualny – w wielu fragmentach widzowie będą mieli wrażenie, że spektakl dotyczy ostatnich wydarzeń w Polsce. Ale spektakle Teatru Biura Podróży charakteryzuje uniwersalizm i ten szczególny dar, który sprawia, że ich spektakle są zawsze aktualne i zawsze skłaniają do myślenia. “Carmen Funebre” jest też spektaklem niezwykle widowiskowym i także dzięki temu zapada na długo w pamięć i serca widzów.

Oglądanie tego i pozostałych spektakli festiwalowych będzie tym razem nieco mniej komfortowe niż zwykle – widzowie będą musieli mieć maseczki, zachowywać dystans podczas oglądania, a także przedstawić oświadczenie o stanie zdrowia w związku z pandemią koronawirusa.

Festiwal potrwa do 10 sierpnia. Tutaj znajdziecie program festiwalu. Na wszystkie spektakle wstęp wolny.

el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze