Laba Land fot. S. Wąchała

Poznań: Festiwal Malta zaprasza na Laba Land!

Co w sobotę na Malcie? Koncert Ralpha Kaminskiego i Bartka Wąsika, etiudy taneczne oraz silent disco z Iwoną Skwarek z duetu Rebeka. Że na Laba Land jest świetnie – mogą potwierdzić uczestnicy wczorajszego koncertu Barbary Wrońskiej.

Poznaniacy i poznanianki wypełnili wczoraj maltańską Scenę na Wilczaku – dwa hektary festiwalowej łąki zagwarantowały każdemu bezpieczną zabawę. Mnóstwo śmiechu przyniosły improwizowane skecze o zmianach klimatycznych Klubu Komediowego, który wystąpił z Kamilem Wyszkowskim, specjalistą ds. polityki klimatycznej, wdrażania celów i standardów ONZ dotyczących zrównoważonego rozwoju gospodarczego. Teatr Canoa zabrał w podróż do Meksyku dużych i małych widzów podczas spektaklu Historia pewnej miłości – baśń meksykańska inspirowanego rzeczywistością tego kraju, stereotypami w relacjach damsko-męskich oraz niemym kinem i współczesnym teatrem.

Sobota z kolei będzie pełna spotkań, muzyki i przede wszystkim tańca – w popołudniowym programie aż cztery projekty i etiudy taneczne, na koniec dnia silent disco z m.in. Iwoną Skwarek z duetu Rebeka.

Dziś przypada ostatni dzień warsztatów szycia rzeźb Baba – portret współczesny oraz projektu Bez_tytułu / Re_kolekcja, czyli spotkań-rozmów z psycholożką i artystami (zapraszamy o 15:30 i 17:00 do wioski tipi) oraz tworzenia kolekcji herstorii, które będą elementami jutrzejszego, finałowego performansu. O 14:00 w strefie słuchowisk opowieść o nieszablonowej indywidualności Simonie Kossak, która poświęciła swoje życie sarnom – słuchowisko Sarna w reż. Marii Marcinkiewicz-Górnej.

Sobotnie popołudnie będzie taneczne, rozpocznie je Aleksandra Staśkiewicz, o 17:00 w częściowo improwizowanym spektaklu Świnia! Krowa! Małpa! Wiedźma! opowie o mocy, jaką daje i odbiera gniew, o furii, bezdechu, wyczerpaniu i smutku. Chwilę później Wojciech Furman wystąpi z solową etiudą taneczną Nie ma dzieci, są ludzie inspirowaną słowami Janusza Korczaka.

YoenNa zaprasza na Odmęty, czyli performatywno-teatralny koncert muzyki elektronicznej w towarzystwie aktorów, tancerzy i poetyckiej narracji. O 19:00 w przestrzeni łąki Krystyna „Lama” Szydłowska wspólnie z poznańskimi tancerzami i tancerkami spróbują uchwycić globalną relację między wodą a człowiekiem oraz zagłębić się w naturę tego żywiołu w choreograficzno-muzycznym projekcie “Potrzebuję Cię jak wody”.

O 21:00 najbardziej kameralny koncert tegorocznej Malty – fortepian i głos, czyli Bartek Wąsik i Ralph Kaminski. Zagrają w duecie oryginalne utwory Kaminskiego, covery (m.in. Billie Eilish, Quebonafide, Czesława Niemena) oraz miniaturę fortepianową Mi-lA-soL-Ti-Fa skomponowaną przez Bartka Wąsika specjalnie dla Malty w 2017 roku. Muzycy zabrzmią cicho, jak przed snem. Przytulą. Na finał dnia silent disco – usłyszymy selekcje Iwony Skwarek z duetu Rebeka, Edgara Heina oraz Dj-a Jasiu.

Malta Festiwal, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze