Poznań: Twierdził, że jest lekarzem i szuka pracy. Usłyszał zarzuty

Zarzut posługiwania się trzema fałszywymi dokumentami: dyplomem ukończenia studiów, ukończenia specjalizacji i odbycia praktyk zawodowych usłyszał 23-letni Radosław L. Mężczyzna twierdził, że jest lekarzem i szuka pracy.

23-latek twierdził, że studia skończył w Marsylii, tam też zrobił specjalizację i odbył praktyki zawodowe. Teraz, czekając na nostryfikację dyplomu, szuka pracy. Z taką historią pojawił się między innymi w szpitalu miejskim im. Raszei – jak o tym informowaliśmy. Zaproponowano mu staż na zasadzie wolontariatu. Miał przyglądać się starszym kolegom, ale bez ich nadzoru nie wolno mu było niczego robić samodzielnie.

I to właśnie lekarze nadzorujący “stażystę” zauważyli, że tak naprawdę, mimo powierzchownego obycia z terminologią, 23-latek nie umie zrobić USG i nie zna podstaw anatomii. On swoją niewiedzę tłumaczył tym, że kończył studia za granicą, więc nie zawsze orientuje się w polskiej terminologii, sprzęt też jest tu inny niż ten, na którym dotąd pracował. Jednak powiadomiona o podejrzeniach lekarzy dyrekcja szpitala zdecydowała, że nie przedłuży stażu.

Podobnie wyglądała sytuacja w innym poznańskim szpitalu, a także w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie. A gdy dyrekcja szpitala im. Raszei powiadomiła o sprawie Wielkopolska izbę Lekarską – okazało się, że nikt taki żadnych dokumentów do nostryfikacji nie składał i nie ukończył studiów w Marsylii. Jego dokumenty były sfałszowane.

Wielkopolska Izba Lekarska powiadomiła o sprawie prokuraturę. Ta, po zbadaniu sprawy, postawiła 23-latkowi zarzuty dotyczący posługiwania się sfałszowanymi dokumentami. Jak podaje “Głos Wielkopolski”, Radosław L. przyznał się prokuratorowi do podrobienia dokumentów, twierdzi, że zrobił to sam, chociaż wcześniej, w rozmowie z dziennikarzami, twierdził, że dokumenty nie są sfałszowane.

Za posługiwanie się fałszywymi dokumentami 23-latkowi grozi do dwóch lat więzienia lub grzywna.

Głos Wielkopolski, el

Dodaj komentarz

avatar