Ethno Port 2020

Poznań: Ethno Port jednak się odbędzie. Po raz trzynasty

O mały włos ta edycja okazałaby się naprawdę pechowa, bo przez krótki czas nie wiadomo było, czy festiwal się odbędzie. Na szczęście trudności udało się przezwyciężyć i 5 czerwca rusza 13. edycja festiwalu Ethno Port Poznań w Centrum Kultury Zamek!

– Pomiędzy 5 a 7 czerwca 2020 roku zaprezentujemy najlepszej pod słońcem publiczności niezwykłe koncerty, zaprosimy na warsztaty, potańcówki, seanse filmowe i spotkania – zapewniają organizatorzy z CK Zamek. – Szczególnie uważnie wsłuchamy się w to, co dzieje się w Afryce – na olbrzymim, różnorodnym, dynamicznie zmieniającym się kontynencie. Muzyka, pochodząca z tej części świata i od zawsze obecna na Ethno Porcie, zdominuje w tym roku koncertowy program.

Pierwsi tegoroczni artyści to Maya Youssef (Syria/Wielka Brytania), Trio Da Kali (Mali) oraz Les Filles De Illighadad (Niger).

Oczywiście będą również wykonawcy z Azji i z Europy, a także – zgodnie z tradycją – usłyszymy też polskich wykonawców muzyki folkowej.

Jest już też gotowa tegoroczna identyfikacja wizualna festiwalu – jej autorem jest Grzegorz Ciemnoczołowski – a także festiwalowe karnety. Trzydniowy karnet na wszystkie koncerty kosztuje 190 zł.

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze