Las

Poznań: Ekolodzy zapraszają na spacer protestacyjny. W obronie lasów

21 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Lasów. Z tej okazji Ogólnopolska akcja Wspólny Las zaprasza na spacery protestacyjne w całym kraju. Poznański spacer rozpocznie się o godzinie 13.00 na przystanku autobusowym Zalasewo/os. Leśne.

Jak informują organizatorzy akcji, między innymi Zielona Fala, leśnych spacerów ma się odbyć ponad 60 w całym kraju. Mają one zwrócić uwagę na konieczność zmiany polityki lokalnych władz, Lasów Państwowych oraz deweloperów – obecnie wszyscy kierują się przede wszystkim logiką zysku.

„Dewastują oni ekosystemy cenne przyrodniczo ze względu na bioróżnorodność czy wiek lasów, jak również miejsca ważne dla społeczeństwa, np. na terenach zieleni w okolicach miast” – czytamy w zaproszeniu na spacer. – „W rezultacie lasy te kurczą się w zastraszającym tempie, a mają one szczególne znaczenie w obecnym kryzysie klimatycznym. Wciąż przybywa natomiast wiele sosnowych, ubogich monokultur, spełniających przede wszystkim funkcję uprawy dla przemysłu meblarskiego”.

Skąd wybór Lasu Tuleckiego? Ze względu na zgodę na odstrzał żyjących w nim czterech wilków, którą wydała Główna Dyrekcja Ochrony Środowiska.
„Uważamy, że gdyby intensywna dewastacja tego lasu przez Lasy Państwowe oraz deweloperów nie miała miejsca, to pomysł odstrzału wilków mógłby w ogóle nie zaistnieć” – uważają organizatorzy akcji.

Spacer rozpocznie się 21 marca o godzinie 13.00 na przystanku autobusowym Zalasewo/Os. Leśne u zbiegu ulic Transportowej i Michałówki w Zalasewie.

5 3 votes
Oceń artykuł

1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze