Poznań: Egzaminy dyplomowe on line na UAM

Rektor UAM prof. Andrzej Lesicki podpisał zarządzenie określające zasady przygotowania i przeprowadzania egzaminów magisterskich, licencjackich i inżynierskich w tej formie. Pierwszy odbędzie się 27 kwietnia.

Jak informuje prof. Beata Mikołajczyk, prorektor UAM odpowiadająca za kształcenie, w czasie zawieszenia zajęć dydaktycznych w formie tradycyjnej, wszystkie czynności związane z procedurą egzaminacyjną, które dotąd wymagały np. obiegu tradycyjnych dokumentów itd., będą przeprowadzane „w świecie cyfrowym”. Począwszy od wyznaczenia komisji egzaminacyjnej przez dziekana, na ogłoszeniu wyniku egzaminu kończąc. Egzaminy dyplomowe będą przeprowadzane w formie wideokonferencji w aplikacji Microsoft Teams, która jest dostępna dla wszystkich pracowników i studentów uniwersytetu.

– Obecnie na egzamin dyplomowy czeka 144 studentów, których prace dyplomowe zostały zarejestrowane w Archiwum Prac Dyplomowych (APD) przed rozpoczęciem pracy zdalnej UAM, związanej z zagrożeniem koronawirusem – wylicza prorektor, prof. Mikołajczyk. – Pochodzą praktycznie ze wszystkich wydziałów UAM, a najliczniejsza grupa studiowała na Wydziale Teologicznym (30 osób), na Wydziale Studiów Edukacyjnych (osób 24) oraz na Wydziale Matematyki i Informatyki (15 osób).

Procedura egzaminacyjna określona w zarządzeniu będzie obowiązywała do powrotu na uniwersytecie tradycyjnej formy kształcenia. Jeśli okres zawieszenia zajęć dydaktycznych będzie się przedłużał, z możliwości odbycia egzaminów dyplomowych on line będą mogli skorzystać także obecni studenci ostatniego semestru studiów, którzy aktualnie pracują wraz ze swymi promotorami nad ukończeniem prac dyplomowych.

UAM, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: