Mikołaj Pawlak, Rzecznik Praw Dziecka fot. gov.pl

Poznań: Edukatorzy seksualni podawali środki na zmianę płci! Tak twierdzi Rzecznik Praw Dziecka!

Mikołaj Pawlak, kontrowersyjny Rzecznik Praw Dziecka, powiedział dziś w wywiadzie dla TVN24, że w Poznaniu edukatorzy seksualni podawali dzieciom tabletki na zmianę płci. i że informowały o tym media. W internecie rozpętała się burza.

Rzecznik był dziś rano gościem Konrada Piaseckiego w TVN24 i to właśnie podczas tej rozmowy przytoczył historie, które rzekomo działy się w Poznaniu. Rzecznik najpierw zwrócił uwagę, że edukacja jest działaniem zarezerwowanym dla nauczycieli, czyli specjalistów z przygotowaniem merytorycznym i pedagogicznym, a dyrektor placówki ma czuwać nad tym, by były to osoby kompetentne w swojej dziedzinie. Tymczasem edukatorzy seksualni, którzy nie są nauczycielami, bo przecież nie ma takiego przedmiotu, mogą stanowić zagrożenie dla uczniów.

– A czy zagwarantujemy, że gdy wpuścimy do 20 tys. szkół edukatorów seksualnych, że nie będą propagowali takich treści jak w Poznaniu, że wychwytują dziecko gdzieś rozchwiane, zaniedbane, któremu dają, właśnie ci edukatorzy, z tych środków, jakieś środki farmakologiczne, żeby zmieniać jego płeć? Bez wiedzy i zgody rodziców i lekarzy? – pytał dramatycznie rzecznik w TVN24. – Właśnie temu zapobiegamy.

Prowadzący, najwidoczniej mający watpliwości, czy aby dobrze usłyszał, dopytywał, co rzecznik ma na myśli? Czy rzeczywiście chodzi mu o środki na zmianę płci podawane przez edukatorów seksualnych? Rzecznik potwierdził, że były takie przypadki i że nawet pisały o nich media.

Sprawą zainteresowały się wszystkie media, chociaż jakoś nie udało się znaleźć tych, które pisały o podawaniu środków na zmianę płci zagubionej młodzieży w Poznaniu. A dziennikarze Gazeta.pl dotarli nawet do prokuratury z pytaniem, czy zajmowała się takimi sprawami – i dowiedzieli się, że nie.

Wypowiedź rzecznika udostępniła też na Twitterze Wanda Nowicka, posłanka Lewicy, opatrując ją komentarzem: “To już przestaje być cyniczna propaganda, a zaczyna się czyste szaleństwo”. A działaczom Grupy Stonewall zwyczajnie zabrakło słów i napisali tylko: “Jak to w ogóle skomentować?”.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
6 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze