dziki fot. POSiR

Poznań: Dziki w w obiektach sportowych na Ratajach! Po… miralbelkę

Skate Park Wyspa, korty tenisowe, orlik, boisko do siatkówki plażowej, oraz plac zabaw. Z żadnego z obiektów nie można było dziś korzystać, bo… obiekt opanowały dziki. Wszystko z powodu… mirabelki.

Dziki zauważył z z samego rana pracownik, który otworzył obiekt. Dwa dorosłe dziki i kilka małych weszły na teren obiektu i zaczęły ze smakiem zajadać się mirabelkami, które opadły z rosnącego tam drzewa.

Ze względu na bezpieczeństwo obiekt zamknięto, a POSiR w mediach społecznościowych poinformował, z jakiego powodu miłośnicy sportu nie będą mogli skorzystać z boisk.

Powiadomiono straż miejską, bo to własnie ona zajmuje się takimi interwencjami – strażnicy z Ekopatrolu poradzili, by zostawić po prostu otwartą bramę, to dziki same wyjdą.

I tak się też stało: albo dziki już się najadły, a może skończyły się mirabelki – w każdym razie dzicza rodzina około godziny 11.00 opuściła teren POSiR. Obiekt jest znów otwarty i można z niego korzystać. Ponieważ jednak wizyta dzików na Ratajach zdarzyła się nie pierwszy raz, choć na teren POSiR nigdy dotąd nie weszły – lepiej mieć podczas ćwiczeń oczy otwarte….

el

Dodaj komentarz

avatar