Poznań: Dzień Kandydata na UAM. „Można będzie dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o samej uczelni, procesie rekrutacji, warunkach studiowania”

Miasto Poznań Święty Marcin UAM fot. Sławek Wąchała

Informacje o samej uczelni i warunkach studiowania, organizacjach studenckich i wymianie zagranicznej. Wszystko to można znaleźć na Dniu Kandydata, na który zaprasza Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w trybie online.

Wydarzenie odbędzie się na specjalnie przygotowanej platformie internetowej Dzień Kandydata adresowanej do maturzystek i maturzystów oraz wszystkich zainteresowanych studiowaniem na UAM, a scena główna na platformie ruszyła o godz. 10.00.

„Można będzie dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o samej uczelni, procesie rekrutacji, warunkach studiowania, pomocy materialnej, organizacjach studenckich czy wymianie zagranicznej” – zachęcają organizatorzy. – „Uczestnicy będą mogli zapoznać się też z kilkoma badaniami naukowymi pod wspólnym hasłem „przyszłość” oraz zasięgnąć porady Doradczyni Zawodowej. Wszystkie wydziały UAM, zarówno poznańskie jak i w Kaliszu oraz filie w Gnieźnie, Pile i Słubicach, będą miały swoje wizytówki na platformie. Kandydaci i kandydatki będą mogli znaleźć w każdej z nich wykaz kierunków, ciekawostki, krótki film, wykład naukowy czy informacje o prowadzonych na wydziałach badaniach naukowych”.

O godzinie 11.30 rozpoczęła się seria specjalnych wideorozmów wydziałowych i kierunkowych, gdzie przyszli studenci mogą znaleźć odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące studiów, a także zadawać pytania na czatach przy wizytówkach jednostek.

Dzień Kandydata w formie online odbywa się już po raz piąty. W ostatniej edycji na platformie zarejestrowało się ok. tysiąca kandydatów zainteresowanych studiami na UAM.

Podziel się: