Poznań: Dzieci wybrały Ekobohatera

Poznański ekobohater fot. UMP
Wiedzą, jak dbać o najbliższe otoczenie, znają zasady segregacji odpadów i świetnie operują lokalną gwarą poznańską. Pokazały to wyniki konkursu „Mój Poznański Ekobohater”.

Konkurs plastyczny został zorganizowany z okazji międzynarodowej akcji sprzątania świata, której finał tradycyjnie, już od ponad 20 lat, odbywa się w trzeci weekend września. Zabawa była skierowana do dzieci ze szkół podstawowych i specjalnych.

Ocenie podlegało przede wszystkim ujęcie tematu konkursowego, pomysł oraz estetyka. Po długich naradach komisja konkursowa dokonała oceny zgłoszonych prac i wyłoniła zwycięzców. Ich lista oraz zdjęcia nagrodzonych dzieł znajduje się na wortalu Gospodarka Komunalna.

Autorzy zwycięskich oraz wyróżnionych prac otrzymają nagrody przygotowane przez organizatorów konkursu – Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta. Szkoły reprezentowane przez zwycięskich uczniów (miejsca I – III, w obu kategoriach wiekowych) otrzymają nagrody ufundowane przez partnera konkursu – Spółkę Remondis Sanitech.

UMP, el

Podziel się: