Poznań: Dyrektor Ewa Zgrabczyńska wystąpiła o pozwolenie na broń

Apel dla Nieumarłych Zoo Poznań fot. Sławek Wąchała
Powodem jest hejt i groźby, jakie od czasu sprawy z pumą Nubią mają miejsce pod jej adresem. Gdy zaczęto jej grozić śmiercią – wystąpiła o pozwolenie na broń.

przypomnijmy: dyrektor poznańskiego zoo, zgodnie z wyrokiem sądu, próbowała odebrać pumę jej właścicielowi, który trzymał ją nielegalnie – w Polsce osoby prywatne nie mogą hodować dzikich zwierząt. Wyrok sądu nakazujący odebranie mężczyźnie pumy, był już trzeci z kolei, jednak ponieważ ukrywał się razem ze zwierzęciem przed wymiarem sprawiedliwości i często zmieniał miejsce zamieszkania – wyrok nie był egzekwowany.

Dyrektor Zgrabczyńskiej udało się zlokalizować miejsce pobytu pumy i jej właściciela, jednak znów zdążył uciec. A dzięki udziale w sprawie dyrektor poznańskiego zoo, znanej z ratowania tygrysów, sprawa stała się głośna w całej Polsce.

Niestety, tym razem internauci, głównie dzięki nieprawdziwym informacjom udzielanym przez właściciela pumy, obrócili się przeciwko dyrektorce zoo. Tak ona sam, jak i jej pracownicy zaczęli dostawać wiadomości z groźbami – jak informowaliśmy. I to, że puma w końcu trafiła do zoo w Chorzowie, a jej właściciel przeprosił publicznie Ewę Zgrabczyńską za to, że nie mówił prawdy – nie zmieniło sytuacji. Fala hejtu nie opadała. Nie pomagały wypowiedzi specjalistów, jednogłośnie opowiadających się za pozostawieniem pumy w zoo oraz krytykujących metody jej tresury, a nawet filmiki pokazujące, jak Nubia była zmuszana do posłuszeństwa z pomocą kolczatki i przemocy fizycznej.

Policjanci przeanalizowali otrzymywane wiadomości – od kilkudziesięciu osób! – i potraktowali sprawę poważnie, oferując dyrektor ochronę. Funkcjonariusze szczególną ochroną objęli także sam ogród zoologiczny. Jednak – jak informuje „Fakt” – Ewa Zgrabczyńska nie może z niej skorzystać ze względu na obowiązki przy zwierzętach i pracę, zdecydowała się zatem wystąpić o pozwolenie na broń. Jej zdaniem groźby nie skończą się szybko, bo to były właściciel pumy – mimo że oficjalnie ją przeprosił – nadal podgrzewa atmosferę i emocje wśród swoich fanów. I to jest powodem kolejnych otrzymywanych przez dyrektor gróźb.

Dyrektor już nawet podjęła decyzję, jakiej broni będzie używać – i zdecydowała się na pistolet glock. Jest lekki, wygodny i bezpieczny w użyciu, a korzysta z niego także polska policja.

el

Podziel się: