Apel dla Nieumarłych Zoo Poznań fot. Sławek Wąchała

Poznań: Dyrektor Ewa Zgrabczyńska wystąpiła o pozwolenie na broń

Powodem jest hejt i groźby, jakie od czasu sprawy z pumą Nubią mają miejsce pod jej adresem. Gdy zaczęto jej grozić śmiercią – wystąpiła o pozwolenie na broń.

przypomnijmy: dyrektor poznańskiego zoo, zgodnie z wyrokiem sądu, próbowała odebrać pumę jej właścicielowi, który trzymał ją nielegalnie – w Polsce osoby prywatne nie mogą hodować dzikich zwierząt. Wyrok sądu nakazujący odebranie mężczyźnie pumy, był już trzeci z kolei, jednak ponieważ ukrywał się razem ze zwierzęciem przed wymiarem sprawiedliwości i często zmieniał miejsce zamieszkania – wyrok nie był egzekwowany.

Dyrektor Zgrabczyńskiej udało się zlokalizować miejsce pobytu pumy i jej właściciela, jednak znów zdążył uciec. A dzięki udziale w sprawie dyrektor poznańskiego zoo, znanej z ratowania tygrysów, sprawa stała się głośna w całej Polsce.

Niestety, tym razem internauci, głównie dzięki nieprawdziwym informacjom udzielanym przez właściciela pumy, obrócili się przeciwko dyrektorce zoo. Tak ona sam, jak i jej pracownicy zaczęli dostawać wiadomości z groźbami – jak informowaliśmy. I to, że puma w końcu trafiła do zoo w Chorzowie, a jej właściciel przeprosił publicznie Ewę Zgrabczyńską za to, że nie mówił prawdy – nie zmieniło sytuacji. Fala hejtu nie opadała. Nie pomagały wypowiedzi specjalistów, jednogłośnie opowiadających się za pozostawieniem pumy w zoo oraz krytykujących metody jej tresury, a nawet filmiki pokazujące, jak Nubia była zmuszana do posłuszeństwa z pomocą kolczatki i przemocy fizycznej.

Policjanci przeanalizowali otrzymywane wiadomości – od kilkudziesięciu osób! – i potraktowali sprawę poważnie, oferując dyrektor ochronę. Funkcjonariusze szczególną ochroną objęli także sam ogród zoologiczny. Jednak – jak informuje “Fakt” – Ewa Zgrabczyńska nie może z niej skorzystać ze względu na obowiązki przy zwierzętach i pracę, zdecydowała się zatem wystąpić o pozwolenie na broń. Jej zdaniem groźby nie skończą się szybko, bo to były właściciel pumy – mimo że oficjalnie ją przeprosił – nadal podgrzewa atmosferę i emocje wśród swoich fanów. I to jest powodem kolejnych otrzymywanych przez dyrektor gróźb.

Dyrektor już nawet podjęła decyzję, jakiej broni będzie używać – i zdecydowała się na pistolet glock. Jest lekki, wygodny i bezpieczny w użyciu, a korzysta z niego także polska policja.

el

19
Dodaj komentarz

avatar
g.g
g.g

… , ale ta baba umie się promować

Max
Max

Ktoś kto jej da pozwolenie na broń weżmie na siebie dużą odpowiedzialność!

Mula
Mula

Ha ha ha!!!! Się pochwaliła jaką kupi broń! Może niech od razu powie kogo pierwszego zabije, bo ja chyba wiem!

Stefan80
Stefan80

Proponuje, zeby na temat broni nie wypowiadaly sie osoby, ktore widzialy ja tylko w filmach lub podczas kontroli drogowej. Samo posiadanie broni moze byc dobrym straszakiem dla nadreaktywnych idiotow, a jej uzycie, decyzja o wyjeciu z kabury, to kilka roznych stadiow, nie kazdy sie do tego nadaje. Ta Pani wykazala niejednokrotnie, ze jest stabilna i zdecydowana, wiec nie widze problemu w posiadaniu. Postawcie sie madrale w jej sytuacji, jest osoba tak naprawde publiczna, codziennie spotyka mase obcych ludzi. Skad ma wiedziec czy ktorys z nich nie jest potencjalnym cepem, ktory internetowy hejt postanowi przekuc w czyny? Nie zazdroszcze. Sam wystapilem o pozwolenie w sytuacji zagrozenia i nie zaluje. Mam rodzine i swiafomosc, ze mam sie jak bronic.

tylko pytam
tylko pytam

Czy “pogróżki” internetowe wysylane z kanapy stanowią “stałe i ponadprzeciętne” zagrozenie dla zycia? co na to Minister MSWiA i inne odpowiednie służby które w takim razie biorą pieniądze za cos czego nie są w stanie zapewnic? bylby to precedens jakiego dotąd nie bylo…