Poznań: Dwaj sędziowie zrezygnowali z funkcji sędziów dyscyplinarnych. Z powodu ustawy kagańcowej

Powodem rezygnacji poznańskich sędziów ze swoich stanowisk jest to, że nie zamierzają karać dyscyplinarnie swoich kolegów.

Jak podaje Radio Tok FM, rezygnację złożyli sędziowie Sławomir Jęksa i Leszek Matuszewski. W swoich rezygnacjach napisali, że ustawa kagańcowa ich zdaniem narusza prawo Unii Europejskiej i polską Konstytucję. Jej sformułowania są też nieprecyzyjne – bo co to znaczy, że można pociągnąć do odpowiedzialności sędziego za “działania lub zaniechania mogące uniemożliwić lub istotnie utrudnić funkcjonowanie organu wymiaru sprawiedliwości” albo za “działania kwestionujące istnienie stosunku służbowego sędziego, skuteczność powołania sędziego, lub umocowanie konstytucyjnego organu Rzeczypospolitej Polskiej”? Jakie konkretnie działania ustawodawca miał na myśli?

Sędziowie uważają, że ustawa zawierająca tak nieprecyzyjne punkty ma służyć tylko jednemu celowi: represjonowaniu sędziów, którzy będą odmiennego zdania niż obecna władza i nie będą się zgadzali na dalsze demolowanie aparatu wymiaru sprawiedliwości. Dlatego złożyli wnioski o niezwłoczne odwołanie ich z funkcji sędziów dyscyplinarnych, ponieważ, jak napisali, sumienie i poczucie odpowiedzialności nie pozwalają im uczestniczyć w takiej procedurze.

el

11
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Jerzy Wróbel
Gość
Jerzy Wróbel

Jasne, przecież głupio karać sędziego za kradzież w sklepie czy jazdę po pijanemu lub za korupcję.
Zamierzają karać tylko tych których stać na bezkarność.
Czyżby sędziowska klika zaczynała się w końcu “sama oczyszczać”, jak już dawno obiecywali ?

Gracja Mich
Gość
Gracja Mich

Jerzy Wróbel po prostu nie chcą być zaliczani do partyjnej piskasty maja honor

Edward Szwec
Gość
Edward Szwec

Gracja Mich lepiej trwać w nadzwyczajnej POpapranej karcie 🙂 Oni nie wiedza co to honor !

Jerzy Wróbel
Gość
Jerzy Wróbel

Gracja Mich Którzy sędziowie? Czy ci, których ojcowie przywiezieni zostali na sovieckich czołgach do Polski kiedy niemiecką okupację zamieniano nam na soviecką zgodnie z ustaleniami naszych aliantów z Jałty i Teheranu, ci których mocodawcy skazywali na tortury i na śmierć Polskich Bohaterów, ci co nie widzą nic złego w tym , że “sędzia” kradnie jak pospolity złodziej, prowadzi po pijanemu samochód powoduje wypadki grogowe, wypuszcza za kasę groźnych przestępców, daje im wysokie odszkodowania za zbyt duszną celę, sprzyjając układom korupcyjnym skazujących przyzwoitych ludzi na egzystencję np w państwowych szpitalach w warunkach gorszych niż mają je zapewnione kryminaliści w więzieniach ???
Czy jesteście aż tak ograniczeni, czy bezczelni wobec korzyści jakie macie z obrony przestępczej kasty sędziowskiej ?

Halina Wiśniewska
Gość
Halina Wiśniewska

Brawo zaodwazna odpowiedz

Jerzy Wróbel
Gość
Jerzy Wróbel

Weźnmy chociażby pod uwagę ten przykład kiedy zbrodniarz kiszczak był chroniony przez “sąd” akceptujący jego chorobę, która umożliwiała jemu przyjazd na rozprawę, a mógł w tym czasie lecieć do Egiptu na wypoczynek po ciężkiej bandyckiej robocie.
https://prawicowyinternet.pl/popieluszce-odcieli-jezyk-umieral-w-meczarniach-w-iii-rp-jego-kaci-otrzymywali-po-4-tys-zl-emerytury/

Jolanta Cysewska
Gość
Jolanta Cysewska

Jak mozna karac kolegow jak sam nie lepszy !!!!

Jerzy Wróbel
Gość
Jerzy Wróbel

Oszczędzającym na konsekwentnym czytaniu ze zrozumieniem, ciężko myślącym lub tym, którzy tylko udają glupich, a w istocie bronią przestępczej kasy sędziowskiej że względu na osobiste profity polecam fakty:
https://wpolityce.pl/m/polityka/487380-sedzia-nawacki-zdemaskowal-w-sieci-uklad-sedziowski-iii-rp

Grażyna Radziul
Gość
Grażyna Radziul

W każdym zawodzie wymagana jest kontrola, w przeciwnym razie rodzą się patologie… Tutaj dodatkowo mamy jeszcze problem “feudalnej” mentalności sędziowskiej rodem z głębokiego PRL-u, którą zaprezentowała sędzia Kamińska z SN.

Grażyna Kowalska
Gość
Grażyna Kowalska

Ci dwaj niech idą …..krzyż na drogę… Tu nie ma żadnej ustawy kagańcowej. Tu jest zwykła przyzwoitość. Równość wobec prawa !

Ala
Gość
Ala

Kruk krukowi oka nie wykole 😉