Krzyś (po lewej) fot. archiwum rodzinne

Poznań: Drużyna Szpiku zaprasza na Piknik Rodzinny. Dla Krzysia

Festiwal Dziczyzny, sokolnicy, dmuchańce – i pomoc dla Krzysia Antczaka. Drużyna Szpiku i Ambasada Dziczyzny Lizawka 12 września zapraszają na wyjątkowy Piknik Rodzinny.

Krzyś Antczak mieszka w niewielkiej miejscowości niedaleko Wrześni, ma 11 lat i właśnie rozpoczął trzecią walkę z białaczką. Chłopiec przeszedł już dwa przeszczepy szpiku, niestety, potrzebna jest kolejna terapia. Jest bardzo kosztowna i eksperymentalna, ale to jedyna szansa na to, by Krzyś przeżył. Jej koszt to 1,5 miliona złotych, które w dodatku trzeba zebrać szybko, bo Krzyś nie ma wiele czasu – jak o tym już informowaliśmy.

– Czas jest naszym największym przeciwnikiem – przyznaje Dorota Raczkiewicz z Drużyny Szpiku. – Ale dzięki zaangażowaniu i otwartości Lizawki możemy działać. Zapraszam zatem w sobotę 12 września do poznańskiego Antoninka. Wspólnie przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji, oprócz nowych, dzikich smaków będzie można spotkać się z sokolnikami, policjantami z Komendy Miejskiej, OSP Głuszyna. Dzieci poznają pracę policji konnej, poznają psy pomagające tropić przestępców, zobaczyć, wejść i dotknąć wóz strażacki. Team Karlik Poznań zaprasza na off roady leśnymi dróżkami. Będą pokazy Krav magi, a dla dzieci dmuchańce i smakołyki od Miller Milcha. To będzie rodzinny czas.

Organizatorzy pamiętają o środkach ostrożności obowiązujących z powodu pandemii koronawirusa. Atrakcje są rozstawione w odpowiednich odległościach, a dla wszystkich, którzy przyjdą, będą przygotowane maseczki, przyłbice, rękawiczki i płyny dezynfekujące.

– Razem z Mistrzem Olimpijskim Szymonem Ziółkowskim będziemy prowadzić imprezę, edukować i zachęcać do otwierania portfeli – zaprasza Dorota Raczkiewicz. – Bądźmy razem i dajmy sygnał Krzysiowi, że w tej nierównej walce nie jest sam.

Piknik rozpocznie się o godz 14.00 na Lizawce, ul. Bałtycka 79, i potrwa do 18.00. Towarzyszyć mu będzie Festiwal Dziczyzny. Każdy chętny może też pomóc Krzysiowi przez stronę fundacji siepomaga.pl.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze