Krzyś (po lewej) fot. archiwum rodzinne

Września: Pomóżmy Krzysiowi!

11-letni Krzyś od 3 lat choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Przeszedł dwa przeszczepy szpiku i leczenie onkologiczne. Niestety, bez efektu. Jedyną szansą dla chłopca jest terapia kosztująca 1,5 mln zł.

Krzyś mieszka w małej wiosce w Wielkopolsce, niedaleko Wrześni). Jest dzielny pomimo spędzenia w szpitalu blisko 2 lat swojego 11-letniego życia na walce z chorobą, choć przy jego stanie zdrowia bardzo trudno o optymizm. Wierzy, że nowa metoda leczenia mu pomoże.

Chodzi o nowatorską terapię komórkami CAR-T, która polega na przeprogramowaniu komórek odpornościowych Krzysia (limfocytów T), co sprzyja rozpoznawaniu komórek nowotworowych i skuteczniejszemu ich zwalczaniu. Jednak koszt terapii jest ogromny – około 1,5 miliona złotych. Jego rodzina nie ma takich pieniędzy.

Każda, nawet najmniejsza wpłata przybliży Krzysia do celu! Jego rodzina uruchomiła zbiórkę na stronie fundacji Siepomaga.pl. Tam też można znaleźć więcej informacji o Krzysiu. Dotąd udało się zebrać jedną trzecią potrzebnej kwoty – a czas nagli, bo terapię trzeba zacząć jak najszybciej. Pomóżmy mu!

el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze