Poznań: Drugi przypadek koronawirusa

szpital laboratorium 2 fot. pixabay
Córka pacjentki zarażonej koronawirusem, która leży w Szpitalu Miejskim im. Strusia również okazała się chora. Test wypadł pozytywnie – jak poinformowało dziś Ministerstwo Zdrowia. To drugi przypadek w Poznaniu.

– Pacjentka już wcześniej była poddana kwarantannie i wykonano jej test, który wypadł pozytywnie – wyjaśnia Tomasz Stube, rzecznik prasowy wojewody wielkopolskiego. – Znajduje się już w szpitalu, została tam przewieziona z zachowaniem wszystkich procedur, jej stan ogólny lekarze oceniają jako dobry.

Rodzina pacjentki został objęta kwarantanną, a także – jak powiedział prezydent Jacek Jaśkowiak w Radiu RMF FM – współpracownicy jej męża z miejskiej spółki wodociągowej, razem około 30 osób. Sytuacja jest wyjątkowo poważna, jak zwqrócił uwagę prezydent, ponieważ chodzi o strategiczną spółkę i strategiczne usługi dla mieszkańców Poznania. Tam ludzi nie może zabraknąć.

Informacje o czterech nowych przypadkach zakażenia koronawirusem podało też Ministerstwo Zdrowia informuje, że razem mamy w Polsce już 31 przypadków zarażenia – cztery z ostatnich kilku godzin: kobiety z woj. wielkopolskiego (Poznań), mężczyzny z opolskiego (Opole i dwóch kobiet z woj. warmińsko – mazurskiego (Ostróda).

WUW, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: