Marcelińska, droga rowerowa fot. ZDM

Poznań: Droga rowerowa wzdłuż Marcelińskiej ukończona

Zakończyły się prace przy budowie drogi dla rowerów wzdłuż ul. Marcelińskiej, prowadzącej do ul. Rycerskiej. To niezbyt długi odcinek, ale bardzo ważny dla usprawnienia ruchu w tej części Poznania.

Dzięki niemu rowerzyści mogą sprawnie i bezpiecznie przemieszczać się pomiędzy drogami położonymi w rejonie ul. Bułgarskiej, znajdującymi się tam kompleksami mieszkaniowymi i biurowymi, a ul. Rycerską (gdzie są między innymi kontraruchy rowerowe), którą można dojechać do Trasy Grunwaldzkiej. W ogólnym znaczeniu poprawiają się warunki ruchu rowerowego na osi wschód – zachód (Centrum/Łazarz – Ławica).

Jednak to nie tylko rozwiązanie dla rowerzystów. W ramach prac wyremontowana została jednokierunkowa pieszo jezdnia z dopuszczonym kontraruchem rowerowym łącząca ul. Marcelińską z ul. Rycerską. Mogą poruszać się nią zarówno piesi jak i samochody. Po obu końcach wyznaczone zostały koperty do parkowania samochodów przez osoby z niepełnosprawnościami.

Koszt prac wyniósł 375 tysięcy złotych, a środki pochodziły z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego (projekt Rowerowy Grunwald).

ZDM, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze