Poznań: Drive thru, czyli zbadaj się na obecność koronawirusa nie wychodząc z samochodu!

drive thru fot. UM Poznań
Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego już uruchomił mobilny punkt pobrań materiału do badań w kierunku koronawisursa SARS-CoV-2 – bez wychodzenia z samochodu. Mogą z niego skorzystać wszyscy, którzy podejrzewają u siebie zakażenie koronawirusem – po wcześniejszej rejestracji.

Rejestracja telefoniczna czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:00 tel. 61 845-27-50. Podczas niej personel przeprowadzi z potencjalnym pacjentem krótki wywiad medyczny i zbierze podstawowe informacje. Uwaga! Bez wcześniejszej rejestracji telefonicznej nie ma możliwości pobrania materiału i wykonania oznaczenia. Badanie jest bezpłatne.

Po zaproszeniu na badanie wystarczy podjechać samochodem do punktu pobrań zlokalizowanego pod namiotami na terenie uniwersyteckiego kampusu (ul. Rokietnicka). I trzeba być przygotowanym: pacjenci proszeni są o przybycie punktualnie i bez osób towarzyszących w samochodzie, stosowanie się do poleceń personelu i pozostawanie w samochodzie.

Po przyjeździe, jeśli się jest przed czasem, trzeba się zatrzymać w punkcie oczekiwania. Punktualnie o wyznaczonej godzinie należy się udać do punktu weryfikacji oznaczonego literą „A” z umieszczonym w widocznym miejscu numerem pacjenta, przekazanym maile albo przez telefon. Pod ręką powinno się mieć też dokument tożsamości, by pracownik mógł zweryfikować poprawność danych i skierować dalej.

Po wjeździe do namiotu, należy wyłączyć silnik i czekać na pobranie wymazu. Później pozostanie już tylko czekanie na wynik, a jeśli będzie pozytywny – pracownik stacji sanitarno-epidemiologicznej poinformuje chorego, jak ma dalej postępować.

UM, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: