Dom Dziecka fot. UMP

Poznań: Dom Dziecka z nową siedzibą. „Chcemy stworzyć namiastkę domu”

28 wychowanków zamieszka w nowej siedzibie Domu Dziecka nr 2. – Zależało nam, by warunki były jak najbardziej zbliżone do domowych – mówił Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

W skład Domu Dziecka wchodzą trzy budynki: jeden administracyjny i dwa przeznaczone dla wychowanków. Młodzi ludzie będą dysponowali pokojami jedno- i dwu-osobowymi, salą do nauki, miejscem do wypoczynku itp.

– Chcemy stworzyć dzieciom, które trafiają do naszej placówki, namiastkę domu – podkreśla Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. – Dlatego zależało nam, by warunki były jak najbardziej zbliżone do domowych: jedno- i dwuosobowe pokoje zapewniają prywatność, a wspólna jadalnia pozwala na integrację – jak w rodzinie.

W budynku administracyjnym swoje pokoje mają mieć pedagog, psycholog i logopeda oraz oczywiście administratorzy ośrodka. Pozostałe dwa budynki będą miały wspólne kuchnie, jadalnie i pokoje wychowawców. Całość została przystosowana do obsługi osób niepełnosprawnych.

– Bardzo cieszę się, że nowe miejsce dla naszych wychowanków będzie właśnie tu, na Wildzie – mówi Wojciech Walczak, dyrektor Domu Dziecka nr 2. – Z niecierpliwością czekamy na przeprowadzkę.

Wychowankowie wprowadzą się do nowych obiektów na początku przyszłego roku. Inwestycja kosztowała około 8 milionów złotych i została zakończona przed czasem.

UMP / NA