Poznań: Dokąd możemy polecieć z Ławicy?

Lotnicze połączenia międzynarodowe zostały przynajmniej częściowo odmrożone. Dokąd więc możemy polecieć z Poznania za granicę?

Od 20 czerwca już funkcjonują połączenia do Paryża Beauvais obsługiwane przez linię Wizz Air – wyloty z Poznania odbywają się 2 razy w tygodniu, we wtorki i soboty o 18.45, a wyloty z Paryża również we wtorki i soboty o 18.15.

Samoloty latają już także do Eindhoven, we wtorki, czwartki i soboty – oraz Oslo Torp, w poniedziałki i piątki, obsługiwane przez linię lotniczą Wizz Air. Oba połączenia obsługuje Wizz Air.

Jednak dopiero w lipcu naprawdę przybędzie połączeń – z Poznania będziemy mogli polecieć w 25 kierunkach do 17 państw.

Od 1 lipca będziemy mogli polecieć do Pafos na Cyprze (raz w tygodniu, w środy), do Rzymu (dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i środy), do Dublina (raz w tygodniu) i do Londynu Stansted (loty w poniedziałki, środy, piątki i niedziele) z Ryanairem.

Wizz Air tego samego dnia uruchamia połączenia do gruzińskiego Kutaisi (loty dwa razy w tygodniu, w środy i niedziele), do Londynu Luton (cztery razy w tygodniu, a od połowy lipca codziennie) i do Birmingham (dwa razy w tygodniu). Z Lufthansą raz dziennie polecimy do Frankfurtu.

2 lipca rusza połączenie do Podgoricy z Ryanairem – loty raz w tygodniu, w czwartki.

3 lipca będziemy mogli polecieć z Ryanairem do Edynburga (dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki), do Aten (loty w piątki), na Maltę (raz w tygodniu, w piątki). Natomiast do Kijowa na Ukrainę będziemy mogli polecieć dwa razy w tygodniu dzięki Wizz Airowi.

4 lipca Ryanair uruchamia połączenia do Cork (raz w tygodniu, w soboty), Bristolu (dwa razy w tygodniu, w soboty i wtorki), Liverpoolu (dwa razy w tygodniu, w soboty i wtorki) i raz w tygodniu, w soboty, do Tel Avivu.

Wizz Air od 4 lipca zaprasza do Doncaster/Sheffield – do połowy lipca dwa razy w tygodniu we wtorki i niedzielę. Od drugiej połowy lipca już trzy razy w tygodniu, także we czwartki.

Od 5 lipca z Ryanairem polecimy do Zadaru (raz w tygodniu), na Korfu (raz w tygodniu, w niedziele), do
Alicante (raz w tygodniu, w niedziele) i Barcelony (raz w tygodniu, w niedziele).

Port Lotniczy Poznań Ławica przypomina, że przed podróżą należy zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w porcie oraz u celu podróży. Do terminala mogą wchodzić tylko pasażerowie z ważnym biletem, opiekunowie pasażerów niepełnoletnich oraz niepełnosprawnych, załogi statków powietrznych i pracownicy portu lotniczego.

Wszyscy będą poddawani procedurze bezpieczeństwa, obowiązkowemu pomiarowi temperatury. Osoby z temperaturą 38°C nie zostaną wpuszczone na teren terminalu, a pasażerowie z objawami sugerującymi możliwość zakażenia covid-19 nie zostaną dopuszczone do kontynuowania podroży.

Wszystkie osoby (z wyjątkiem dzieci do lat 4) mają obowiązek noszenia masek ochronnych zakrywających usta i nos i są zobowiązani do zachowania odstępu 1,5 m: podczas odprawy, kontroli paszportowej, kontroli bezpieczeństwa, oraz przed wejściem, w czasie wejścia i zejścia z pokładu, a także odbioru bagażu.

PLPŁ, el

1
Dodaj komentarz

avatar
Jerry
Jerry

Co za dno, Podgorica to stolica Czarnogóry!!