Poznań: Dodatkowe pieniądze na siedem osiedlowych inwestycji

plac zabaw fot. UMP
Nowy chodnik, boiska, droga rowerowa i place zabaw powstaną na osiedlach dzięki dodatkowym pieniądzom od miasta. Komisja konkursowa do spraw oceny wniosków o dofinansowanie zadań inwestycyjnych rad osiedli przyznała środki na siedem projektów.

Jak informuje Łukasz Kapustka, poznański radny, na konkurs wpłynęło 25 wniosków, ale dwa z nich nie spełniały wymagań formalnych i zostały przez komisję odrzucone z postępowania. Z 23 pozostałych komisja rekomendowała prezydentowi Poznania do dofinansowania siedem zadań, a prezydent zaakceptował propozycje komisji i rozstrzygnął konkurs.

To oznacza, że dofinansowanie zadań inwestycyjnych w roku 2021 dostaną następujące inwestycje: budowa chodnika od ul. Tarnowskiej do ul. Nad Krzesinką (Osiedle Krzesiny-Garaszewo-Pokrzywno) – 295.000 zł, przebudowa ul. Radosnej (Osiedle Ogrody) – 700.000 zł, termomodernizacja budynku Przedszkola nr 20 (Osiedle Żegrze) – 487.192, modernizacja dwóch boisk oraz kortu tenisowego przy ul. Marcelińskiej (Osiedle Grunwald Północ) – 614.371 zł, zagospodarowanie skweru przy ul. Gostyńskiej (Osiedle Świerczewo) – 300.000 zł, modernizacja placu zabaw przy ul. Wojska Polskiego (Osiedle Sołacz) – 693.423 zł, budowa ścieżki pieszo-rowerowej przy Stawie Rozlanym (Osiedle Fabianowo-Kotowo) – 700.000 zł.

– Warto podkreślić, że w tym roku po raz pierwszy w historii konkursu członkowie komisji dokonującej oceny zgłoszonych wniosków nie oddawali głosów na wnioski zgłoszone przez osiedla na terenie których zamieszkują – zwraca uwagę radny Kapustka. – Rozwiązanie to wprowadzono po kontrowersjach z
przed dwóch lat, kiedy to zarzucano członkom komisji głosowanie na projekty osiedli, na których zamieszkują. W tym roku takiej możliwości nie było.

Na rok 2021 w budżecie Poznania zaplanowano 4 miliony złotych na realizację inwestycji wyłonionych w drodze konkursu. Przyznane przez Miasto dofinansowanie osiedlom wynosi od 295 000,00 zł (Osiedle Krzesiny-Pokrzywno-Garaszewo) do 700 000,00 (Osiedle Ogrody oraz Fabianowo-Kotowo). Zgłoszone przez osiedla wnioski dotyczyły przede wszystkim zadań związanych z modernizacją infrastruktury sportowej, modernizacją i budową chodników i ulic, czy tworzenie terenów zieleni.

Mat. pras., el

Podziel się:

Ostatnio dodane: