Poznań: Do której zrobimy zakupy w Sylwestra i Nowy Rok?

Co prawda 31 grudnia teoretycznie jest normalnym dniem pracy, jednak wiele sklepów pracuje krócej, także tych spożywczych. Lepiej więc zakupy zrobić wcześniej i na dwa dni, bo jutro sklepy będą zamknięte.

Markety dziś będą czynne do godziny 18.00 lub 19.00 – wszystko zależy od konkretnej placówki. Aldi, Auchan, Carrefour, Stokrotka, Tesco, Netto i Spar będą czynne do 18.00. Dłużej mogą być czynne sklepy Carrefour Express, krócej – niektóre placówki Aldi. Biedronka, Dino, Kaufland – do 19.00. Po tych godzinach zrobimy zakupy już tylko w mniejszych sklepach, no i w “Żabkach” do 22.00 lub do 23.00. Pamiętajmy tylko, że po 19.00 w Sylwestra zaczyna obowiązywać zakaz czy też zalecenie, jak kto woli – przemieszczania się.

W Nowy Rok sklepy będą zamknięte – w to święto obowiązuje zakaz handlu. Ale czynne mogą być piekarnie, cukiernie, sklepy z prasą, na stacjach paliw i małe sklepy rodzinne, gdzie będzie obsługiwał sam właściciel. Wszystkie pozostałe placówki zostaną otwarte dopiero w sobotę 2 stycznia.

Podziel się: