Poznań: Długa kolejka nad Maltą w drugi dzień szczepień

szczepienia nad Maltą fot. WUW
Mimo ulewnego deszczu i przejmujących podmuchów zimnego wiatru dzisiaj także nad Maltą ustawiła się długa kolejka do szczepień przeciwko koronawirusowi. Szczepiącym się nie przeszkadzał deszcz.

„Mimo uciążliwej pogody, Wielkopolanie nie zawodzą” – napisał z dumą wojewoda Michał Zieliński w mediach społecznościowych. – „Zainteresowanie zaszczepieniem się jednodawkową szczepionką J&J jest bardzo duże”.

Pierwsi kolejkowicze pojawili się na długo przed otwarciem punktu mimo deszczu. To efekt doświadczeń z wczoraj: mimo zaszczepienia tysiąca osób wielu stojących w kolejce odeszło z kwitkiem, bo pula szczepionek przeznaczona na pierwszy dzień już się wyczerpała.

Kolejka ustawiała się od wczesnych godzin rannych, ale ze względu na deszcz szczepienia rozpoczęły się wcześniej, już o 8.00. Do godziny 10.00 zaszczepiono już 300 osób. Ze względu na pogodę stojący są częstowani gorącą herbatą.

Jak poinformował Wielkopolski Urząd Wojewódzki, Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych już dostarczyła 1000 dodatkowych szczepionek Johnson and Johnson. Dzięki temu łącznie w majówkę zaszczepić będzie można 3500 osób.