Poznań dla Ukrainy: Główny punkt zbiórki darów na MTP. Co można przynosić?

miejski punkt zbiórki darów fot. UMP

W pawilonie nr 4 Międzynarodowych Targów Poznańskich od 2 marca działa Centralny Punkt Zbiórki Darów dla Ukrainy w Poznaniu. Można tu wjechać bramą nr 6 od strony ulicy Bukowskiej, jest gdzie zaparkować.  A co przynosić?

Teraz najbardziej potrzebne są koce, pościele, kołdry, poduszki, ręczniki, termosy i kubki termiczne, kosmetyki osobiste (szczoteczka do zębów, pasta do zębów, żel pod prysznic, szampon, itp.), produkty dla dzieci (pieluchy, mokre chusteczki), środki pomocy medycznej: opatrunki, bandaże itp., proszki/płyny do prania i płukania odzieży, gotowe dania w słoikach, m.in.: gołąbki, pulpety, fasolka itp. oraz produkty długoterminowe, takie jak: ryż, kasza, makaron. Jest prośba, by wszystkie te rzeczy były nowe.

Dary z mniejszych centrów pomocy będą lokowane w Centralnym Punkcie i przekazywane w okolice Lublina do magazynów Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych i dalej transportowane na Ukrainę lub przekazywane potrzebującym tu w Wielkopolsce.

Punkt działa od poniedziałku do soboty w godz. 10.00 – 20.00, można tu wjechać brama nr 6 od strony ulicy Bukowskiej. Nie trzeba się wcześniej umawiać – chyba że ktoś przywozi całe palety, wówczas jednak lepiej zgłosić to wcześniej, by organizatorzy mieli czas na pożyczenie wózka widłowego od MTP do rozładunku. Punkt jest prowadzony wspólnie przez Caritas Poznań, MTP, ZHR Okręg Wielkopolski oraz miasto Poznań, a fundacja In_Spire koordynuje całość akcji.

Warto dodać, że nadal działa miejski punkt pomocy przy ul. Bukowskiej 27/29, także czynny od 10.00 do 20.00. Tu można przynosić gotowe dania w słoikach, takie jak m.in.: gołąbki, pulpety, fasolka itp., produkty długoterminowe, takie jak: ryż, kasza, makaron, nową, ometkowaną bieliznę dla dzieci i dorosłych, artykuły dla niemowląt: mleko modyfikowane, butelki, smoczki, kremy na odparzenia, chusteczki nawilżane, pieluchy.

Potrzebne są także artykuły pierwszej pomocy: apteczki pierwszej pomocy, środki opatrunkowe, płyny do dezynfekcji rąk, pieluchy dla dorosłych. Z artykułów higienicznych: szczoteczki do zębów, grzebienie, szczotki, pasty do zębów, mydło, kremy uniwersalne, maszynki i kremy do golenia, papier toaletowy, nowe ręczniki, płyny do mycia naczyń, proszek do prania, płyn do płukania, nowe koce i pościele, baterie, latarki oraz powerbanki.

Źródło: UMP

Podziel się: