lex Sachajko 1

Poznań: Demonstrowali w obronie zwierząt

– Brońmy naszych małych przyjaciół, którzy sami nie mogą się obronić! – nawoływali uczestnicy demonstracji na placu Wolności. Protestowali przeciwko nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt.

Oburzenie uczestników budził zwłaszcza ten punkt propozycji posła J. Sachajko z klubu Kukiz’15, który zabrania organizacjom prozwierzęcym natychmiastowej interwencji celem ratowania katowanych, przetrzymywanych w fatalnych warunkach i maltretowanych zwierząt.

– To skazuje zwierzęta na cierpienie. Powinniśmy powiedzieć głośno “nie!” takim pomysłom jak “Lex Sachajko” – mówił Jakub Sewehli, przewodniczący wielkopolskich Młodych .Nowoczesnych i jeden z organizatorów akcji.

Zgodnie z nowelizacją ustawy zaproponowaną przez posła Sachajko fundacje chroniące zwierzęta, straż miejska, a nawet policja mogłyby odebrać zwierzęta dopiero po wydaniu zgody przez powiatowego lekarza weterynarii. A lekarze weterynarii w inspektoratach pracują w ustalonych godzinach, zazwyczaj do 15.00. Co zrobić, gdy zwierzę jest maltretowane po 15.00 albo w weekendy czy w święta – nowelizacja nie mówi.

– To nie pierwsza ustawa dotycząca przyrody i zwierząt, która tak podchodzi do problemu – mówił poseł Franciszek Sterczewski, który również był obecny na demonstracji. – To jest zagrożenie dla przyrody i dlatego to takie ważne, żebyśmy przychodzili protestować przeciwko takiemu podejściu. Nie powinniśmy się na to godzić.

Poseł podkreślił, że temat traktuje też osobiście jako właściciel dwóch kotów, a o tym, jaką opinię ma na ten temat społeczeństwo, świadczy 180 tysięcy podpisów pod protestem przeciwko ustawie.

– Od tego projektu odciął się lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, za co go bardzo szanuję i za co mu chciałem podziękować – dodał poseł. – Ja będę się jej sprzeciwiał. Nie powinniśmy się godzić na to, żeby politycy czynili naturę sobie poddaną.

Lilia Łada

13
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Elżbieta GKoczorowska
Gość
Elżbieta GKoczorowska

Fajnie, że protestowali ale co zrobić aby tym gniotom z rządu powiedzieć wynocha!

Kakari-geiko
Gość
Kakari-geiko

Po przeczytaniu pierwszego zdania sądziłem, że chodzi o protest przeciwników aborcji.

Mariola Binczewska
Gość
Mariola Binczewska

Brawo, POZNAŃ. 🐾🐾🐾

Wolność Ryszard
Gość
Wolność Ryszard

A TVN PODAŁO ŻE BYŁY ICH TYSIĄCE :):):)🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Jaroslaw Sassek
Gość
Jaroslaw Sassek

Pajace

Maria Adamczak
Gość
Maria Adamczak

Pozdrawiam

Anna Ochodek
Gość
Anna Ochodek

Super Poznań 👍👍❤

Michał Olszak
Gość
Michał Olszak

Brawo.

Ewa Napierała
Gość
Ewa Napierała

Brawo Poznań👍👌👌👏👏❤❤❤

Karolina Otrząsek
Gość
Karolina Otrząsek

To jest właśnie różnica między teorią posła, a praktyką ludzi zajmujących się tą tematyką tak na serio.

Bożena Bartkowiak
Gość
Bożena Bartkowiak

Brawo

Maciej Pretki
Gość
Maciej Pretki

Super!!!

Stachu
Gość
Stachu

Ciekawe czy ci ludzie wiedzą o organizacjach które bezpodstawnie odbierają zwierzęta ?