demonstracja poparcia dla straży granicznej fot. L. Łada

Poznań: Demonstracja wsparcia dla pograniczników na placu Mickiewicza. “Cześć i chwała bohaterom”

“Cześć i chwała bohaterom” oraz “Dziękujemy” skandowali uczestnicy dzisiejszej demonstracji, wyrażając w ten sposób wsparcie dla straży granicznej, żołnierzy i policjantów pilnujących wschodniej granicy. Nazwali ich “współczesnymi bohaterami”.

Organizatorzy akcji, stowarzyszenie Projekt Poznań, Instytut Poznański oraz poznański oddział Prawa i Sprawiedliwości uznali, że demonstracja pokaże realne wsparcie dla działań służb na wschodniej granicy. Termin nie był wybrany przypadkowo, bo w przeddzień Święta Niepodległości, podczas którego Polacy okażą cześć i szacunek przodkom walczącym przez całe pokolenia o niepodległość kraju. A dzień przed moga wyrazić szacunek “współczesnym bohaterom”, jak ich nazwali organizatorzy demonstracji.

Podczas demonstracji na placu Mickiewicza radna PiS Klaudia Strzelecka przeczytała list, który skierował do uczestników spotkania Szymon Szynkowski vel Sęk, wiceminister spraw zagranicznych. Sam ze względu na sytuację na granicy nie mógł być obecny na placu Mickiewicza. W liście wiceminister podkreślił, że “Musimy być zjednoczeni w obliczu zagrożenia, by odeprzeć atak na naszą suwerenność, musimy pokazać naszą siłę, jedność i odpowiedzialność za wszystkich obywateli. Zdolność do skutecznej obrony naszych granic jest miara naszej suwerenności”.

– Mam nadzieję, że nasi obrońcy granic czują i zawsze będzie czuć, że Polacy z różnych stron naszego kraju i polskie państwo zawsze będzie z nimi – dodała już od siebie Klaudia Strzelecka. – W obliczu tego bezprecedensowego w swojej skali ataku hybrydowego na Polskę ze strony reżimu Aleksandra Łukaszenki wyrażamy swoja pełną solidarność z polskimi służbami, w szczególności z funkcjonariuszami straży granicznej, wojska polskiego i policji strzegącymi granicy z Białorusią. Wykorzystanie migrantów jako żywych tarcz w połączeniu z działaniami dezinformacyjnymi jest obliczone na zdestabilizowane sytuacji w regionie i wywarcie presji nie tylko na Polskę, ale na całą UE.

W demonstracji wzięło udział około 60 osób.

3.7 3 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze