dekoracje świąteczne fot. K. Adamska

Poznań: Dekoracje świetlne już włączone!

Gwiazdy, prezenty z fantazyjnymi kokardami, świetlne bramy i wiele innych dekoracji – wszystkie można podziwiać w centrum Poznania. To w zasadzie jedyny świąteczny akcent w mieście.

W tym roku w Poznaniu nie będzie wielu atrakcji świątecznych. Odwołane zostało Betlejem Poznańskie z diabelskim młynem, nie będzie też uroczystego włączania oświetlenia choinki, które zawsze przyciągało tłumy ludzi. Nie odbędzie się też Festiwal Rzeźb Lodowych. Odbywa się Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych na MTP, ale wyłącznie w wersji online. Powodem są oczywiście zasady ostrożności obowiązujące z powodu pandemii.

Dekorację świetlne przygotowane przez Eneę oraz choinka, która stanie przy Odwachu – to musi wystarczyć poznaniakom w tym roku.
– Te święta będą inne niż wszystkie – mówił prezydent Jaśkowiak podczas swojej konferencji prasowej online. – Jednocześnie uważamy jednak, że jest to okres świąteczny, a zarzucano nam wielokrotnie, że w stosunku do innych miast na te dekoracje przeznaczamy znacznie, znacznie mniej. W związku z tym uznaliśmy, że przystrojenie miasta w dekoracje i ustawienie choinki jest zasadne.

el

5 1 vote
Oceń artykuł

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze