Poznań: Dekoracje świąteczne już są!

dekoracje na Boże Narodzenie
Nie będzie Betlejem Poznańskiego, koncertów i uroczystego włączenia światełek na miejskiej choince – ale będą przynajmniej dekoracje bożonarodzeniowe. Ekipy Enei właśnie je montują na Starym Rynku.

Już kilka tygodni temu prezydent Jacek Jaśkowiak zapowiedział, że przedświątecznych atrakcji w Poznaniu w zasadzie nie będzie, ze względu na obostrzenia i środki ostrożności obowiązujące z powodu pandemii. Odwołane zostało Betlejem Poznańskie z diabelskim młynem, nie będzie też uroczystego włączania oświetlenia choinki, które zawsze przyciągało tłumy ludzi, nie będzie też oczywiście Festiwalu Rzeźb Lodowych.

Ale choinka stanie przy Odwachu. Będą też dekoracje świąteczne i będzie ich więcej niż w latach poprzednich.
– Te święta będą inne niż wszystkie – mówił prezydent Jaśkowiak podczas swojej konferencji prasowej online. – Jednocześnie uważamy jednak, że jest to okres świąteczny, a zarzucano nam wielokrotnie, że w stosunku do innych miast na te dekoracje przeznaczamy znacznie, znacznie mniej. W związku z tym uznaliśmy, że przystrojenie miasta w dekoracje i ustawienie choinki jest zasadne.

Ekipy Enei właśnie montują dekoracje na Starym Rynku. Kończy się już montaż ażurowych ścianek świetlnych osłaniających fontanny, wieszane są także girlandy świetlne na staromiejskich latarniach. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem – jeszcze dziś Stary Rynek rozbłyśnie świątecznymi dekoracjami.

el

 

Podziel się: