Rynek Łazarski fot. UMP

Poznań: Darmowe toalety dla uchodźców z Ukrainy

Prezydent Poznania wydał zarządzenie o zwolnieniu z opłat uchodźców z Ukrainy, jeśli zechcą skorzystać z jednej z piętnastu miejskich toalet, między innymi na Dworcu Zachodnim czy Rynku Łazarskim.

Wstęp do takiej toalety, gdzie do dyspozycji są także prysznice, kosztuje 3 zł. Jak informuje Radio Poznań, obywatele Ukrainy, którzy przekroczyli granicę po wybuchu wojny, czyli 24 lutego lub później, nie będą musieli za korzystanie z toalety zapłacić.

Ulga będzie obowiązywała od 15 kwietnia, bo zarządzenie prezydenta zostało już wydane, ale musi jeszcze się ukazać w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego. Miasto wprowadzając kolejną ulgę będzie mogło się starać o zwrot tych pieniędzy z budżetu państwa.

Przypomnijmy, że uchodźcy z Ukrainy mogą w Poznaniu bezpłatnie jeździć autobusami i tramwajami, jeśli mają zaświadczenie wydane przez Zarząd Transportu Miejskiego – są one wydawane na stoisku w punkcie recepcyjnym w pawilonie nr 2 na MTP. Bezpłatnie mogą także odwiedzać poznańską Palmiarnię.