Poznań: Darmowe półkolonie dla dzieci. I są jeszcze wolne miejsca!

zumba na półkoloniach fot. MOPR
Zajęcia aktorsko-filmowe, taneczne, warsztat z autoprezentacji a wszystko to na Sołaczu. Miasto zaprasza najmłodszych poznaniaków na półkolonie. Są bezpłatne, a zaczynają się 9 sierpnia.

Półkolonie przeznaczone są dla młodzieży w wieku 13-18 lat. Jeśli jednak dziecko ma skończone 10 lat, także można je zapisać, a z pewnością rodzice i młodzi ludzie nie będą żałować tej decyzji. Organizatorzy bowiem zadbali o to, by młodzież, nawet ta trochę młodsza, się nie nudziła. Będzie coś dla ciała i dla ducha.

Dla młodych ludzi przygotowano wiele interesujących zajęć artystycznych, ale pomyślano również o aktywnym wypoczynku: wycieczki po Poznaniu, zajęcia sportowe oraz animacyjno-integracyjne na świeżym powietrzu, plener malarski. Będzie można wziąć udział w warsztatach: tanecznych, muzycznych, rękodzieła, autoprezentacji. Jeśli komuś bliskie jest kino czy teatr, to zainteresują go zajęcia aktorsko-filmowe oraz możliwość opracowania scenariusza i nakręcenia filmiku fabularnego pod okiem doświadczonych filmowców.

Półkolonie trwają dwa tygodnie, czyli od 9 do 20 sierpnia. Będą się odbywać w Zespole Szkół Przyrodniczych przy ulicy Golęcińskiej 9 w Poznaniu. Zapisy chętnych przyjmowane są telefonicznie (663 099 099) oraz mailowo ([email protected]).
– Za udział w nich nie tylko nie pobieramy odpłatności, ale poza atrakcyjną ofertą spędzenia ostatniego miesiąca wakacji gwarantujemy wyżywienie: śniadanie, obiad oraz podwieczorek – mówi Gabriela Toboła z Fundacji Ars Bonitas, jedna z organizatorek półkolonii.

Półkolonie zostały dofinansowane z budżetu miasta Poznania. Inicjatywę wspierają: MOPR, Fundacja Ars Bonitas, Rada Osiedla Sołacz, Zespół Szkół Przyrodniczych oraz Inicjatywa Społeczna Pomoc dla Baraków.

MOPR

Podziel się:

Ostatnio dodane: