sobota, 24 lutego, 2024

Poznań: Czy szkoły są gotowe na powrót uczniów? “Liczę na to, że pandemia koronawirusa nie pokrzyżuje powrotu do normalności”

Zastępca prezydenta Poznania odwiedził szkoły, w których podczas letnich wakacji były prowadzone remonty i przebudowy. Wszystkie już przygotowują się na przyjęcie uczniów, a remonty albo się zakończyły, albo dobiegają końca.

W tym roku na remonty było więcej czasu ze względu na pandemię, jednak i tak większość prac była prowadzona latem.
– Miasto co roku przeznacza spore środki, aby zapewnić dzieciom i młodzieży jak najlepsze warunki nauki – mówi Mariusz Wiśniewski. – Akurat te wydatki cieszą, a nie bolą, w przeciwieństwie do kosztów reform ministerialnych. Realizując duże inwestycje, nie zapominamy także o drobniejszych remontach i modernizacjach. Efekty tych działań są widoczne gołym okiem. Liczę na to, że pandemia koronawirusa nie pokrzyżuje powrotu do normalności i uczniowie będą mogli od września zdobywać wiedzę w sposób stacjonarny – w nowo wyremontowanych salach lekcyjnych.

Prace remontowe i konserwacyjne w czasie wakacji były przeprowadzane w prawie wszystkich placówkach. Szkoła Podstawowa nr 71 przy ul. Przybyszewskiego ma ściany i fundamenty zabezpieczone przed wilgocią, kończą się remonty korytarzy i klatek schodowych oraz modernizacja boiska i bieżni. Wszystko kosztowało 850 tys. zł.

Remont pomieszczeń i podłogi w sali gimnastycznej wykonano także w Szkole Podstawowej nr 61 na Szczepankowie, co kosztowało 55 tys. zł. Przedszkole nr 65 przy ul. Czechosłowackiej z kolei zostało poddane termomodernizacji i ma tez nową elewację, co kosztowało 400 tys. zł.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 przeprowadzi się do budynków po Polskim Związku Hokeja na Trawie, znajdujące się przy Szkole Podstawowej nr 90 przy ul. Chociszewskiego. Tam jeszcze trwają prace przystosowawcze, na które przeznaczono 900 tys. zł.

Ogółem w roku 2021 roku na modernizacje, remonty oraz wyposażenie szkół i placówek oświatowych, a także bazy sportowej oraz placów gier i zabaw miasto przeznaczyło prawie 30 mln zł.

UMP

Strona głównaPoznańPoznań: Czy szkoły są gotowe na powrót uczniów? "Liczę na to, że...