Poznań: Czy na miejscu HCP będzie osiedle?

Podziel się!

Produkcja stanęła, a co będzie dalej – nie wiadomo. Pracownicy Fabryki Silników Agregatowych, sprzedanej 8 lat temu libańskiemu przedsiębiorcy, obawiają się, że zakład zostanie zlikwidowany, a teren przeznaczony pod zabudowę mieszkaniową.

Praktycznie od momentu kupna fabryki nowy właściciel stopniowo redukował produkcję – i personel. Z 350 osób, które tam pracowały 8 lat temu, zostało 65. Już w ubiegłym miesiącu pracownicy dostali pensję w ratach, co tylko wzmogło podejrzenia o planach likwidacji zakładu. Związkowcy HCP otrzymali też informację, że właściciele fabryki wystąpili o warunki zabudowy dla osiedla mieszkaniowego na terenie zakładu. Tymczasem, jak informuje Radio Poznań, jednym z warunków sprzedaży fabryki miało być utrzymanie produkcji i zatrudnienia, a nowy właściciel zaraz po kupnie fabryki obiecywał zwiększenie produkcji i nowe zamówienia.

Reklama

Dlatego związkowcy z HCP zwrócili się do władz Poznania z apelem, by nie wyrażały zgody na budowę osiedla na miejscu zakładu oraz zmniejszenie zatrudnienia, ponieważ jest to złamanie warunków sprzedaży. Czy miasto poprze związkowców – decyzja jeszcze nie zapadła.

Radio Poznań, el, fot. HCP

Reklama

Podziel się!

3
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
:):)
Gość
:):)

cokolwiek by nie myśleć o Kulczykach, to jednak mieli oni wizję stworzenia czegoś ładnego – ale i oni uciekli z Poznania, mając piękny browar. Bo w mieście know-how może powstać co najwyżej osiedle bloków bez miejsc parkingowych lub kolejne centrum handlowe. Ba, nawet dworca nie udało się wybudować. Targi w ciągu najbliższych lat – również z uwagi na ucieczkę wystawców do innych miast mają zostać zaorane i powstaną bloki mieszkalne. To już się dzieje w POznaniu. Bloki pod najem bez meldunku – a prawdziwym mieszkańcom ci nieudolni urzędnicy w nagrodę POdniosą cenę za odpady.

g.g
Gość
g.g

Nie bądź taki ograniczony, Kulczyki “miały ” wizje ograbić Polaków i to zrealizowali.

Poznaniak29
Gość
Poznaniak29

Szkoda, że tradycja jak i poznańska myśl techniczna odchodzą w niepamięć. Nadal brak wizjonerów ekonomicznych pokroju Hipolita Cegielskiego.

Reklama