Stara Rzeźnia fot. MKZ

Poznań: Czy macie pamiątki związane ze Starą Rzeźnią?

Cyfrowe Repozytorium Lokalne Poznań (CYRYL) poszukuje zdjęć, pocztówek, dokumentów i przedmiotów związanych z tym kompleksem budynków. Ma z nich powstać kolekcja poświęcona Starej Rzeźni.

CYRYL to tak naprawdę działające wirtualnie miejskie muzeum czy też archiwum, które w swojej kolekcji prezentuje zdigitalizowane materiały związane z historią stolicy Wielkopolski. Teraz przystąpiło do zbierania materiałów o Starej Rzeźni.

– Zapraszamy wszystkich, szczególnie dawnych pracowników Starej Rzeźni, bywalców giełdy staroci i widzów wydarzeń kulturalnych, którzy posiadają zdjęcia, pocztówki, dokumenty, druki, przedmioty lub zechcą podzielić się wspomnieniami związanymi z historią i działalnością rzeźni do udostępnienia ich nam. Z pozyskanych materiałów i rozmów stworzymy cyfrową kolekcję oraz plenerową wystawę w przestrzeni miasta – mówią organizatorzy akcji.

Właściciele najciekawszych pamiątek zostaną nagrodzeni. Fundatorem nagród jest inwestor Starej Rzeźni firma Vastint Polska. Zbiórka pamiątek już się rozpoczęła i potrwa do 31 marca 2021 roku. Oczywiście odbywa się online, zgodnie z obostrzeniami ze względu na pandemię: posiadacze pamiątek skanują je lub fotografują we własnym zakresie i przesyłają mailem na adres: magdalena.grzelak@cyryl.poznan.pl wraz z wypełnioną kartą przystąpienia do akcji.

W przypadku obiektów trudnych do zeskanowania lub niemożności wykonania skanu czy fotografii organizatorzy oferują pomoc i zachęcają do kontaktu telefonicznego. Szczegółowe informacje o akcji można uzyskać pod numerem telefonu 61 8540781 (w dni robocze od godziny 9 do 15) lub pisząc na adres mailowy podany wyżej.

Regulamin oraz karta przystąpienia do akcji są dostępne na stronie.

UMP, el

5 2 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze