Strajk Kobiet - Polka Niepodległa fot. S. Wąchała

Poznań: Czy błyskawica zniknie z Arkadii?

Miejska Konserwator Zabytków nie wydawała zgody na powieszenie banneru z błyskawicą na zabytkowym gmachu, zwróciła się więc o jego usunięcie do administratora budynku.

Przypomnijmy: na banner z błyskawica zwrócił uwagę były miejski radny Dariusz Hybel, który uważał, że ten znak, kojarzący się ze Strajkiem Kobiet, nie powinien wisieć na Arkadii.

“Na miejskim budynku, jednym z miejsc poznańskiej tzw. wysokiej kultury, wiszą graficzne elementy i hasła ruchu społeczno-politycznego znanego powszechnie ze stosowania wulgaryzmów, szerzenia nienawiści, atakowania kościołów, dewastowania pomników, lżenia innych, nietolerancji i profanacji tego, co np. dla katolików święte, w końcu – wzywania do rewolucji” – napisał w liście otwarty do prezydenta Jaśkowiaka, wzywając do usunięcia banneru.

Jak informuje Radio Poznań, radny dostał odpowiedź od Joanny Bielawskiej-Pałczyńskiej, Miejskiej Konserwator Zabytków, że nie wydała zgody na powieszenie takiego banneru – a bez jej zgody nic na zabytkowym budynku zawisnąć nie może – w związku z czym wystąpiła do administratora obiektu o jego zdjęcie.

3 2 votes
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze