Ławica fot. NOSG

Poznań: Czterej poszukiwani mężczyźni zatrzymani na Ławicy

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Poznania-Ławicy mieli pracowity weekend. Zatrzymali czterech poszukiwanych mężczyzn: dwóch Polaków, obywatela Ukrainy i obywatela Bangladeszu.

Jeden z zatrzymanych mężczyzn przyleciał z Londynu, po tym jak władze brytyjskie postanowiły o jego wydaleniu. I to właśnie w trakcie sprawdzania tożsamości 45-letniego mężczyzny funkcjonariusze wykryli, że jest on poszukiwany dwoma listami gończymi. Miał do odbycia karę 6 miesięcy więzienia za uporczywe uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego. Dlatego z lotniska po sporządzeniu dokumentacji 45-latek trafił do aresztu śledczego.

Drugiego z poszukiwanych mężczyzn, 27-letniego, zatrzymano po przylocie z Turcji. Tu także podczas kontroli dokumentów funkcjonariusze odkryli, że jest on poszukiwany w celu odbycia 82 dni zastępczej kary pozbawienia wolności w zamian za niezapłaconą karę grzywny nałożoną za jazdę pod wpływem alkoholu. Mężczyzna miał także możliwość uregulowania tej zaległości. Skorzystał z niej i po wpłacie blisko 5 tysięcy zł. został zwolniony.

Trzeci z poszukiwanych mężczyzn, 24-letni obywatel Ukrainy, został zatrzymany po przylocie z Odessy.
– Jak ustalili funkcjonariusze, cudzoziemiec od ponad dwóch lat poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Poznaniu w celu w celu odbycia zastępczej kary 5 dni pozbawienia wolności za nieuiszczona grzywnę nałożoną za spowodowanie kolizji
drogowej – wyjaśniła mjr SG Joanna Konieczniak, rzeczniczka prasowa Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. – Cudzoziemiec uregulował należność wpłacając 500 zł na konto bankowe sądu i został zwolniony.

W ręce funkcjonariuszy Straży Granicznej trafił także poszukiwany 45-letni obywatel Bangladeszu, który został wylegitymowany w Czarnkowie. Jak się okazało, poszukiwany był od lipca ubiegłego roku na podstawie zarządzenia Sądu Rejonowego w Lublinie. Mężczyzna miał do odbycia zastępczą karę 20 dni pozbawienia wolności za nieuiszczoną grzywnę w wysokości 1000 zł. Po dokonaniu wpłaty zaległości on także został zwolniony.

NOSG

0 0 votes
Oceń artykuł
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze