Poznań: Czterech muzyków pojechało do Argentyny. I nakręcili film!

Bandonegro in Buenos Aires 2
Kochają tango i potrafią je grać tak dobrze, że zakochało się w nich Buenos Aires. Kto nie wierzy – niech obejrzy film, który tam nakręcili….

Motywem przewodnim filmu jest tango, które zrodziło się w portowych dzielnicach Buenos Aires, a obecnie stało się międzynarodowym, tańczonym językiem świata. Dzięki fascynacji tym gatunkiem powstał zespół czterech młodych Polaków znających się od pierwszej klasy szkoły podstawowej, którzy na bazie przyjaźni stworzyli grupę Bandonegro. Chcąc spełnić swoje marzenie i przekonać się jak wygląda tango u źródeł – wyruszyli w pięciotygodniową podróż do Buenos Aires, gdzie wzbudzili ogromny aplauz publiczności występując w kultowych klubach oraz podczas prestiżowego festiwalu Argentina Tango Salon. Jako jedyni polscy muzycy mieli okazję wystąpić przed legendarnym skrzypkiem Fernando Suarez Paz, który przez wiele lat koncertował w kwintecie Astora Piazzolli. Legendy tanga oraz rodowici argentyńczycy nie mogli powstrzymać zachwytu nad brzmieniem zespołu.

Film „Bandonegro in Buenos Aires” opowiada o wielkiej pasji do muzyki tango i spełnianiu marzeń. Niesamowity klimat miasta, spontaniczne mecze w dzielnicy portowej La Boca, wypowiedzi legend tanga, koncerty i fascynujące pokazy taneczne! Polski zespół Bandonegro zaprasza was do podróży po zakamarkach Buenos Aires i odkrycia pasjonującego tanga!

W trakcie dokumentu dowiemy się więcej o członkach zespołu, o muzyce, która ich połączyła, o ich celach, motywacjach i marzeniach. „Bandonegro w Buenos Aires” to jednocześnie podróż w głąb argentyńskiej kultury mocno zakorzenionej w tańcu i zwyczajach charakterystycznych tylko dla mieszkańców Ameryki Południowej. Dokument porusza również problemy, z jakimi boryka się współczesne Buenos Aires – a wszystko to poparte wywiadami i wypowiedziami miejscowych porteños pozwala lepiej zrozumieć kulturę i historię kraju znad zatoki La Plata.

Bandonegro to podbijająca serca słuchaczy na całym świecie formacja grająca tango w nowej odsłonie. Poznańscy muzycy łączą tradycję z nowoczesnością, a ich niepowtarzalny pomysł muzyczny, pasja i doskonałe wyczucie stylu sprawiły, że dziś koncertują na największych festiwalach na całym świecie, grając rocznie ponad 70 koncertów.

Zespół zaistniał na polskiej scenie muzycznej, łącząc tango z elementami jazzu i rocka. Efektem tego były wspólne koncerty z udziałem Edyty Górniak, Mieczysława Szcześniaka, Andrzeja Piasecznego czy Maryli Rodowicz.

Film można zobaczyć na oficjalnej stronie zespołu www.bandonegro.com oraz portalu Vimeo.

Mat. pras., el