Chór Czarownic 2020 fot. Sławek Wąchała

Poznań: Czarownice zakończyły lato w KontenerArt

Serią koncertów zakończył tegoroczny letni sezon KontenerArt. Na finał zaśpiewał Chór Czarownic, co prawda w bardziej kameralnym składzie, ale jak zawsze ideowo zaangażowany.

“Chór Czarownic w nowej odsłonie. Tym razem będzie ich mniej na scenie, ale za to będą jeszcze groźniejsze” – zapowiadali organizatorzy przed koncertem. I muzycznie tak właśnie było, chociaż nie da się ukryć, że brakowało trochę tego poczucia jedności, wspólnoty i masowości, które czuło się wtedy, gdy na scenie występowało kilkadziesiąt kobiet. Wielkość mocy jednak zależy w pewnym stopniu także od liczny Czarownic…

Tym razem dziewczyny wspierały Białoruś – przed koncertem można było dostać kartki z tekstem, a przed sceną wszystkich wchodzących witało wielkie zaproszenie po białorusku “śpiewaj z nami”. Wielu uczestników koncertu chętnie wzięło udział w śpiewaniu.

Ten koncert na zakończenie lata nie był radosnym, łagodnym przejściem w jesień. Ale też i czasy mamy takie, że łagodne przejścia wydają się nie na miejscu. Chór Czarownic i jego ostra, buntownicza, pankowa muzyka, jego moc i potęga żywiołu – to odpowiednia muzyka na nadchodzącą jesień i odpowiednie zwieńczenie mijającego lata.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze