Rynek Łazarski fot. Skanska

Poznań: Co słychać na Rynku Łazarskim?

Prace idą pełną parą, rynek nabiera kształtów, a wkrótce rozpocznie się montaż pokrycia dachowego hali targowej, jak poinformował Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. Widok robi wrażenie!

Jak poinformował Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta, który co jakiś czas osobiście zagląda na plac budowy, by sprawdzić postępy prac: “robota idzie, wkrótce rozpocznie się montaż pokrycia dachowego (ten sam materiał co m.in. na Allianz Arena w Monachium), a także pierwszy etap sadzenia drzew. Prace przebiegają planowo”.

I każdy zainteresowany może się o tym przekonać osobiście, bo po okresie prac technicznych, które zazwyczaj bywają mało spektakularne, nadszedł czas tych działań, które już zauważają nawet laicy. Układane są pierwsze fragmenty nawierzchni i organizacja przestrzeni rynku jest już całkiem nieźle widoczna, a gotowa konstrukcja hali daje pojęcie tak o jej kształcie, jak i wielkości.

Przypomnijmy, że po przebudowie Rynek Łazarski będzie przestrzenią wielofunkcyjną: na miejscu dawnego targowiska powstanie hala targowa z dogodnym dojazdem i miejscem dla dostaw, na placu będzie też fontanna, miejsce zabaw dla dzieci i miejsce na kawiarniane ogródki. Nowe chodniki będą szersze, powstała przestrzeń umożliwi organizację wydarzeń plenerowych, a cały teren stanie się strefą zamieszkania z wyniesionymi skrzyżowaniami.

Pojawi się tam też więcej zieleni: powstanie nowy skwer, zostanie posadzonych ponad 50 drzew, a także kwitnące byliny, trawy ozdobne i rośliny cebulowe.

Roboty budowlane zakończą się jesienią 2021 r. Inwestycja będzie kosztować ponad 42 mln zł.

4.2 5 votes
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze