Tomograf dla szpitala Jonschera fot. WOSP

Poznań: Co poznańskie szpitale dostały ostatnio od WOŚP?

Warto o tym przypomnieć teraz, kiedy emocje 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jeszcze nie opadły i kiedy słychać całkiem sporo głosów malkontentów “a co my z tego mamy”.

Warto więc przypomnieć, że po 27. Finale WOŚP Szpital Kliniczny im. K. Jonschera UM w Poznaniu otrzymał wyjątkowy dar: tomograf komputerowy w specjalnej wersji dla dzieci – wygląda jak żaglowiec i nawet ma mapę skarbów..

Reklama

W grudniu ubiegłego roku fundacja przekazała szpitalowi najnowszej klasy tomograf komputerowy Siemens Healthineers SOMATOM Force. Wartość przekazanego urządzenia wynosi 7,5 mln złotych. Wraz z pozostałymi darami wartość aparatury zakupionej dla poznańskiej placówki za środki z 27. Finału osiągnęła poziom aż 10,6 mln złotych.

Reklama

– To właśnie dzięki takim wyjątkowym momentom możemy pokazać, jak skrupulatnie rozliczamy się z powierzonych nam przez Polaków pieniędzy. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy i dzięki wysiłkowi organizacyjnemu sztabów, udało się przed blisko rokiem zebrać rekordową ilość środków, dzięki którym mogliśmy porwać się na takie zakupy, jak ten hipernowoczesny aparat, który od teraz pracować będzie w Poznaniu. To sprzęt kosmiczny, jeden z najnowocześniejszych tomografów w Polsce, a nawet w Europie, dający lekarzom ogromne możliwości szybkiej i celnej diagnozy, co ma zawsze fundamentalne znaczenie w leczeniu najmłodszych pacjentów – mówi Jurek Owsiak, prezes zarządu Fundacji WOŚP.

SOMATOM Force jest tomografem komputerowym najwyższej klasy, wyróżniającym się spośród innych urządzeń zastosowaniem dwu lamp i detektorów. Dzięki dwóm źródłom możliwe jest uzyskiwanie obrazów o większej rozdzielczości w krótszym czasie, przy jednoczesnej minimalizacji otrzymywanej przez pacjenta dawki promieniowania. SOMATOM Force pozwala uzyskać 384 (2×192) warstw o minimalnej grubości 0,6 mm. Bardzo duża szybkość badania umożliwia skanowanie pacjentów mających problemy ze wstrzymaniem oddechu, jak również tych niewspółpracujących z personelem medycznym. Możliwe jest także wysokiej jakości obrazowanie serca bez użycia spowalniających jego akcję betablokerów czy badanie dzieci bez farmakologicznego uspokojenia, na swobodnym oddechu. Komfort badania zwiększa również szeroki (78 cm średnicy) otwór gantry.

Reklama

Joanna Miłachowska, prezes polskiego oddziału Siemens Healthineers, wskazuje na unikatowość uruchomionego tomografu.
– Szpital Kliniczny im. Karola Jonschera będzie wyposażony w najwyższej klasy urządzenie, wyjątkowe także na skalę europejską, zarówno pod kątem jakości obrazowania, jak i komfortu pacjentów – wyjaśnia. – Ten drugi czynnik nabiera szczególnej wagi właśnie w przypadku pediatrii. Dlatego pracownię tomografii dzięki oklejeniu sprzętu, projektorom i muralom zmieniliśmy w przystań zwierzątek-piratów, z tomografem wyglądającym jak żaglowiec i mapą skarbów na ścianie.

To nie jedyny dar, jaki trafi do poznańskiej placówki w wyniku zbiórki 27. Finału WOŚP. Fundacja zakupiła dla szpitala dodatkowo echokardiograf, aparat USG klasy premium, aparat do znieczulenia czy zestaw endoskopowy. Wartość tych urządzeń sięga w sumie kolejnych 3,12 mln złotych.

Reklama

– Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pomaga naszemu szpitalowi od pierwszych Finałów. Do tej pory w darze od WOŚP otrzymaliśmy w sumie 647 urządzeń medycznych o łącznej wartości blisko 12 mln złotych. – powiedział wówczas Paweł Daszkiewicz, dyrektor naczelny szpitala. – A teraz kwota ta zwiększa się o kolejnych ponad 10 mln złotych, co już pokazuje, jak ogromnej wartości wsparcie do nas trafia. To oznacza dużo większe możliwości diagnostyczne naszych lekarzy, co ostatecznie przekłada się na życie i zdrowie pacjentów.

WOŚP, el

Reklama
Podziel się!

41
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Danuta Kulawik
Gość
Danuta Kulawik

♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️

Grażyna Kowalska
Gość
Grażyna Kowalska

Tylko po co to naklejanie w szpitalach serduszek ? Jak coś się daje charytatywnie nie trąbi się…: JA TO DAŁEM. Tym bardziej ,że to ludzie dali. Chyba,że chodzi o politykę ? ? ?

Joe Black
Gość
Joe Black

Grażyna Kowalska masz rację.
Niech twa lewica, nie wie co czyni prawica.

Irena Kowalska
Gość
Irena Kowalska

Grażyna Kowalska I dobrze że naklejają, Jurek robi wspaniałą robotę👍

Jagoda Ignaczak
Gość
Jagoda Ignaczak

Grażyna Kowalska jeśli Panią te serduszka brzydzą to proszę nie korzystać ze sprzętu

Beata Woelk-Kaczmarek
Gość
Beata Woelk-Kaczmarek

Grażyna Kowalska jak nie nakleją to NFZ będzie twierdził, że to jego sprzęt😄

Grażyna Kowalska
Gość
Grażyna Kowalska

Tak wspaniałą. Dla lewicy.

Grażyna Kowalska
Gość
Grażyna Kowalska

A czyj to sprzęt., jeśli jest już w szpitalu NFZ ? LUDZIE ZGŁUPIELIŚCIE ? ? ? ? TO ON TAM JEST WYPOŻYCZONY ? ? ?

Magda Lena
Gość
Magda Lena

Grażyna Kowalska po to właściwie by się Nikt nie czepiał, że Owsiak nie zakupuje sprzętu do szpitali. Te serduszka są ładne 😉 nawet bardzo ładne 🙂

Grazyna Rosinska
Gość
Grazyna Rosinska

Jakie prymitywne wypowiedzi ogólnie tu w tej grupie się pojawiają, tak jak wypowiedź p. G.Kowalskiej. Po co serduszka się nakleja i ble ble ble…. to akcja publiczna !

Dana Starosta
Gość
Dana Starosta

A komu przeszkadza serduszko….. Miło wiedzieć że to za pieniądze WOŚP

Przemysław Smolarek
Gość
Przemysław Smolarek

To PiS wciągnął Jurka w politykowanie i to na najniższym poziomie. Szczucie, nagonki, utrudnianie. Brzydzę się PiSem i wszystkim co z nim związane. Socjalistyczna partia antypostępowa. TFU!

Piotr Cichowski
Gość
Piotr Cichowski

Jakby Pan Owsiak nie naklejał serduszek to potem ta sama grupa malkontentów by mówiła że ona nigdzie tych sprzętów nie widzi bo przecież są nieoznakowane i wtedy dopiero by mieli używanie na WOŚP. Dla mnie to Owsiak może sobie nawet wymalować jedno wielkie serce na szpitalu póki kupuje dla niego sprzęt. I dla wiadomości pewnej grupy negujących działania Owsiaka- jak będzie ktoś na oddziale położniczym to proszę spojrzeć ile sprzętu jest od Owsiaka i spróbować sobie uzmysłowić że gdyby nie te zbiórki to nie wiadomo czy tyle dzieci zdołałyby szpitale uratować bez tak zaawansowanych technologii. Miłego wieczoru życzę 🙂

Danuta Szczepańska-Przybył
Gość
Danuta Szczepańska-Przybył

Grażyna Kowalska A po to szczęśliwa emerytko, żeby nie nakleili swoich, że to oni kupili. Żadne matactwa nie są obce przeciwnikom WOŚP.

Iwona Majda
Gość
Iwona Majda

Mają być serduszka, przynajmniej wiemy że to za nasze wspólnie zebrane z p.Owsiakiem

Grażyna Kowalska
Gość
Grażyna Kowalska

Oto politycy, którzy akcję charytatywną zamienili w politykę. A właściwie to była polityka od samego początku. Ale co tym tu ludziom mówić. Przecież oni tu sami to dobrze wiedzą. Oto opozycja. ! ! ! Harykriszna……

Wioletta Przybylak
Gość
Wioletta Przybylak

Grażyna Kowalska bo niektórym trzeba oczy wykuć tymi naklejonymi serduszkami na tych wszystkich aparaturach, żeby tym niedowiarkom pokazać, że jednak akcja Owsiaka daje wiele dobrego…

Grażyna Kowalska
Gość
Grażyna Kowalska

To Polacy dają tyle dobrego. A Owsiak na tym się bogaci. Jeśli to akcja charytatywna, to od wszystkich Polaków ,dla wdzystkich Polaków. A nie oklejanie, że to od Owsiaka. To nie od Owsiaka ,to od Polaków ! ! !

Wioletta Przybylak
Gość
Wioletta Przybylak

Grażyna Kowalska widzę, że dalsza dyskusja nie ma sensu, ale dodam iż proszę bardzo zorganizować coś takiego, a potem się wypowiadać…
Ważna inicjatywa i jej skala do której Pani z pewnością daleko…

Grażyna Kowalska
Gość
Grażyna Kowalska

Wioleta Przybylak. A co w tym co tu napisałam śmiesznego ? To smutne, że wszyscy Polacy dają, a jeden Owsiak i jego partyjni poplecznicy sobie tylko zasługi przypisują. I jeszcze na tym zarabiają. Oj Polsko ,Polsko………

Grażyna Kowalska
Gość
Grażyna Kowalska

A kysz…..harykriszna….

Wioletta Przybylak
Gość
Wioletta Przybylak

Grażyna Kowalska wszystko mnie rozbawiło – szczególnie iż nawraca Pani wciąż to samo bez sensu…

Jerzy Wróbel
Gość
Jerzy Wróbel

Beata Woelk-Kaczmarek ha, ha , ha- wspaniale odwraca uwagę motłochu od istoty problemu

Roman Kubera
Gość
Roman Kubera

Grażyna Kowalska głupia babo, po to naklejają by ktoś inny nie podszył się jako darczyńca, moze nawet i ty byś miała taką ochotę, skoro przeszkadzają tobie te serduszka

Grażyna Kowalska
Gość
Grażyna Kowalska

GŁupi dziadzie. Kto tu jest tym darczyńcą twoim zdanie. ? ? ? ? RĘCE OPADAJĄ…….. DARCZYŃCA OWSIAK…..HA HA,HA….GŁUPOTA LUDZKA NIE MA GRANIC. LUDZIE SĄ DARCZYŃCAMI ! ! ! ! ROBICIE Z TEGO POLITYKĘ.

Wioletta Przybylak
Gość
Wioletta Przybylak

Grażyna Kowalska a w kościele kto jest darczyńcą?

Grażyna Kowalska
Gość
Grażyna Kowalska

Wioleta Przybylak Ludzie.A czy ksiądz przykleja na jakimś obrazie swoją pieczątkę.? I skończcie już tu tą pyskówkę, bo wstyd robicie.

Zofia Procka
Gość
Zofia Procka

Naklejac naklejac😘😘😘😘😘

Anna Łukasik
Gość
Anna Łukasik

Czy to ma znaczenie czy te serduszka są czy nie na urządzeniach. Sprzęt ten jest darem wielu osób dla Dzieci i to jest ważne😊

Tomir Nowaczyk
Gość
Tomir Nowaczyk

nie jest ważne

Jerzy Wróbel
Gość
Jerzy Wróbel

Czy owsiki naklejają też serduszka na swój majątek ?
To przecież jedna wielka ściema!
Idąc tym tokiem “rozumowania” [powszechnego obłędu], należałoby zlikwidować publiczną służbę zdrowia, z owsika zrobić ministra zdrowia, a z jego księgowej ministra skarbu.
Zamiast budżetu państwa i podatków powinno się organizować publiczne orkiestry – P A R A NO J A !!!

Roman Kubera
Gość
Roman Kubera

Jerzy Wróbel owsiki to ty masz zamiast mózgu

Jolanta Mróz
Gość
Jolanta Mróz

Oj zazdrość tyłek ściska że to pisiory nie wymyśliły takiej akcji co ?

Danuta Piasecka
Gość
Danuta Piasecka

Jerzy Wróbel paranoja to twoje tzw przemyślenia!

Jolanta Domańska
Gość
Jolanta Domańska

Nie rząd Kaczyńskiego nakleja naklejki na braki w szpitalach, jest już połowa stycznia i nie można zarejestrować się do specjalistów, wiec gdyby nie pomóc Orkiestry, to pacjenci leżeli by chyba na podłodze, a leczenie odbywałoby się jak za króla ćwieczka,bo rząd ma swoje kliniki i tam są leczni, a normalni ludzi nie stać nawet na leki, więc ogarnij się facet i swoje docinki zostaw dla tobie podobnym

Andrzej Laudan
Gość
Andrzej Laudan

Jerzy Wróbel publiczna służba zdrowia nie istnieje młotku

Jerzy Wróbel
Gość
Jerzy Wróbel
Jerzy Wróbel
Gość
Jerzy Wróbel

Owsik korzysta ze starych skutecznych wzorów

Jolanta Mróz
Gość
Jolanta Mróz

Naklejają i nalkejać powinni aby takie owsiki jak wy widziały na co są przeznaczane pieniądze i nie obrzucały błotem Wszystkich darczyńców i organizatorów zbiórki a przede wszystkim Owsiaka.

Czarek Stawecki
Gość
Czarek Stawecki

Ehm serio ale jeśli komuś przeszkadza serduszko na urządzeniu to ma albo coś z deklem nie halo i powinien się wybrać do psychiatry, albo może zwyczajnie poprosić o skorzystanie ze sprzętu niezakupionego przez WOŚP.